NEPŘÁTELÉ A MILENCI

16. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nepřátelé a milenci

Autor: Simona Ahrnstedtová

Nakladatelství: MetaforaAnotace: V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok - přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia.

Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer.
Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce?

(Simona Ahrnstedt, född 1967 i Prag, är författare, leg. psykolog och kbt-terapeut. - schválně, zkusíte si přeložit něco o autorce? :)

O Nepřátele a milence jsem si napsala na recenzi, jelikož mě zaujala jak anotací, tak i obálkou. A jsem šťastná, že jsem si o ni napsala, i když to mělo i své svízele.
Hned na začátku byly mírné komplikace s doručením. Jesli sledujete naši Fb stránku, tak si možná pamatujete status, jak jsem v něm zmínila, že ve středu ve schránce byl lístek, že mi v pondělí zkoušeli doručit balíček… který zřejmě asi doručovali někde úplně jinde, u nás totiž nikdo nezvonil. No ale nakonec jsem si pro knížku zašla a hned se do ní doma večer pustila.
Další zádrhel nastal právě při čtení - zpočátku se mi děj knihy zdál strašně zdlouhavý a ne příliš záživný, takže jsem knížku odložila s tím, že ji zkusím později (a co jsem zjistila na internetu, více lidí mělo problémy se začíst), takže jsem si přečetla Vážku v jantaru (tu již také znáte), až jsem se nakonec vrátila zpět k Nepřátelům.

(Originální obálka je nádherná. Ty šaty bych taky chtěla :)

Jsem ráda za to, že jsem to udělala, protože knížka začala mít spád a já se do ní vnořila, až jsem litovala, že skončila poslední stránka. Natalia a David byli kouzelní a hodí se k sobě, chtěla bych být jejich kamarádkou, oni totiž své blízké padnout nenechají. A Åsa a Michel mají podle mě taky slušnou šanci, doufám, že v dalších knihách budou mít více prostoru právě oni...
Myslím, že knížka je dobře napsána, a i když se málokdo vyzná ve velkých finančních záležitostech, přesto knížku může číst bez starostí, že nepochopí, o čem se tu vlastně píše.
Moc se mi líbí obálky, zvláště tedy ty originály, a jsem opravdu nadšená tím, že existují i další díly, doufám, že je i Metafora bude vydávat, série má totiž budoucnost.


Originální název: En enda natt
Série: En enda (1.)
Rok vydání: 2016
Počet stran: 374

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama