ZÁMĚNA

28. ledna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Záměna

Autor: Nika Peas

Nakladatelství: MEDIAPLEX s.r.o.,Anotace: Drobná překladatelka Vivien se celý život řídila chladnou logikou a práci prokládala péčí o svou jedinou žijící příbuznou. Když se však dostane do neřešitelné situace a musí zaplatit babičce operaci v soukromém sanatoriu, sáhne po zoufalém řešení - kývne na nabídku svého současného šéfa. Za jednu noc vášně italský boháč Matteo zaplatí Vivien, kolik si řekne. Výčitkami zkoušená dívka polkne stud, téměř nulové zkušenosti v oblasti lásky a s myšlenkou, že

všechno pro svou babičku vydrží, vkročí do hotelového pokoje. Netuší, že jedna noc ji celou změní. Že milenec skrytý tmou bude na její tělo hrát jako na vzácný nástroj. Ráno odchází z hotelu se zasněným úsměvem - zaplatí za babiččin pobyt a navíc prožila nádherné milování. Vášní omámenýma očima sleduje Mattea a ignoruje žhavý pohled jeho obchodního partnera Ryana. Vysoký svalnatý skot skřípe zuby žárlivostí. Jak má říct té křehké blonďaté víle, že pomocí intrik a lží vyměnil schůzky a obelhal Mattea. Ale hlavně, že to byl on, kdo se celou noc žhavě miloval s Vivien? A jak zařídí, aby ještě jednou svíral v náručí svůdné tělo plaché Vivien?


Už celkem dlouho mi čekala knížka (a vlastně celá dostupná série) v PC, ke čtení jsem stále nenacházela chuť ani náladu. Tedy až do ledna, kdy jsem si ji napsala do seznamu knížek na leden.
Přiznám se, zezačátku se mi do knížky vůbec nechtělo a ani začátek mě nechytil. Znáte to ale, některé knížky nás dostanou až po několika (občas desítkách) stránkách. Zde se to však nepodařilo.
Co je trochu smutné, pořádně si nevybavím dějství knížky, o jménech hlavních hrdinů nemluvě. A to jsem si přečetla před pár dny!
Co se týká tématu knihy, nezamlouvá se mi. Ať se jedná o dohodu o ukájení choutek nebo pouze o záležitost na jednu noc. Vždyť tohle se ve skutečném světě normálně neděje! A přitom se toto téma vyskytuje ve spoustě knih, ať již od Mayi Banks (Podlehni, Podvol se atp.), sérii Padesát odstínů od E. L. James nebo sérii Dublin Street od Samanthy Young. V těch knihách jde jen o jedno. A to by, podle mě, tak být nemělo. Tohle není skutečný život! Vážně myslíte, že za vámi přijde nějaký bohatý zazobaný chlap, který vám nabídne opravdu obrovské prachy? Ať již za jednu noc nebo na jeho předem stanovenou dobu?
Nevím, co bych ke knížce dodala. Do čtení jsem se musela celkem nutit a dokonce jsem ji ani nedočetla do konce. Je sice od Vivien pěkné, že se stará o blaho babičky - ale tohle? A ta obálka… už si běžím koupit knížku, kde na mě nějaká ženská vystrkuje nahý zadek! (to byla ironie, doufám, že jste ji poznali). Obávám se, že se ke knížce ani sérii nevrátím. Ale třeba budete nadšeni vy.


Série: Tetralogie bratří Maclachlanů (1.)
Rok vydání: 2012
Počet stran: 192
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama