Únor 2017

LEO

24. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Leo

Autor: Mia Sheridan

Nakladatelství: BaronetAnotace: Evie a Leo spolu vyrůstali v pěstounské rodině a jen jejich přátelství jim pomáhalo přežít těžké období. Jejich pouto během let přerostlo v lásku a oba doufají, že až v osmnácti odejdou z domova, čeká je společná budoucnost.
Leo je však nečekaně adoptován a musí se přestěhovat na druhou stranu země. Společně si s Evie slíbí, že zůstanou v kontaktu a že se pro ni vrátí. Evie však o něm už nikdy neuslyší.

HARRY POTTER A PROKLETÉ DÍTĚ

16. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Harry Potter a prokleté dítě

Autor: Joanne Kathleen Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

VÁBENÍ KRVE

8. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Vábení krve

Autor: Raven Hartová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Je to už dávno, kdy William Cuyler Thorne přesídlil z rodné Anglie do Ameriky. Upírem je déle než pět století a nic mu nebrání žít bonvivánským životem plným zábavy a krásných žen. V Evropě zanechal i svého stvořitele Reedreka, bezcitného chladnokrevného upíra zabijáka, jehož z celé duše nenávidí. Má k tomu dobré důvody - když ho Reedrek probudil k životu nemrtvého, nemilosrdně vyvraždil jeho rodinu a Williama si na dvě stě let zavázal bezpodmínečnou poslušností. Lhůta sice již uplynula, ale žádný upír se svému stvořiteli nemůže postavit. A nyní k Williamově nelibosti přijíždí mocný upír do Nového světa...

ČAS MEZI NÁMI

4. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Čas mezi námi

Autor: Tamara Ireland Stone

Nakladatelství: Knižní klubAnotace: Středoškoláci Anna a Bennett se správně nikdy neměli potkat. Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v roce 2012 v San Francisku. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně odhalí Anně všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří. Podaří se Anně a Bennettovi přelstít neúprosný osud, nebo je čas rozdělí navždycky?

Retro klub - Karviná

1. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze kávočajných zařízení
Opět je prvního dne v novém měsíci a to znamená co? Ano, vaše Naše recenze kávočajných zařízení. Dneska kratší a ne příliš nadšená recenze na

Retro klub.Tato kavárna/restaurace/co-to-bylo? byla vlastně naše první společně navštívené zařízení. Vydali jsme se tam jednou v zářijovou sobotu roku 2015 (okolnosti znát nemusíte). Jelikož byla sobota osm hodin večer, ať jsme hledali, jak jsme hledali, otevřeno prostě jinde neměli (nebo možná měli, ale ne v našem okolí). Takže jsme se vydali sem.