ČAS MEZI NÁMI

4. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Čas mezi námi

Autor: Tamara Ireland Stone

Nakladatelství: Knižní klubAnotace: Středoškoláci Anna a Bennett se správně nikdy neměli potkat. Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v roce 2012 v San Francisku. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně odhalí Anně všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří. Podaří se Anně a Bennettovi přelstít neúprosný osud, nebo je čas rozdělí navždycky?
Knížka Čas mezi námi mě zaujala svou anotací. Jak asi víte, miluji knížky o cestování v čase, a tak jsem byla zvědavá, co se stane v tomto dílku.
Od začátku jsem byla zmatená. Kdo je vůbec Bennet a co vlastně chce? A jak do toho zapadá dospělá Anna? Prostě jsem se ocitla v klubku, z kterého se ne a ne vymotat. A popravdě? Ani moc čtení knížky mi všechno neobjasnilo. Ale tak známe série, ty tak většinou vypadají.
I když jsem měla občas slabší chvilku, kdy jsem úplně vypnula a musela přemýšlet, kdo že co udělal (ale to není chyba knížky, měla jsem trošku náročnější období), přesto se mi knížka celkem líbila a dobře se mi četla. Lituji, že nemám další díl, opravdu by mě zajímalo, co se děje dál. A co Bennetova sestra? A nestane se nějaký zmatek v cestování časem? Že by pro změnu zmizel někdo další? Nebo se cestovatelský gen objeví třeba i v Anně?


Co se tématu týká, jak jsem již psala, miluji cestování časem. Představa, že se dostanu do jiné doby (bezpečné, samozřejmě, nejsem sebevrah) a na nějaké opravdu zajímavé místo, vidět to z první ruky, moci si "osahat" dějiny, je úžasná představa. Sice si nejsem úplně jistá, jestli bych cestu mezi časy podnikla, radši bych tu cestu po různých místech světa. Třeba teď bych chtěla být někde, kde je teplo a svítí sluníčko (s mými schopnostmi ale musím čekat šest týdnů, než vyjedeme na jih), mám pár vysněných míst, kam bych se chtěla podívat. A přivézt si suvenýr, klidně jen jedinou pohlednici (přestože je mnohem lepší, když mi ji někdo pošle), je úchvatná představa.
Pokud ještě váháte nad přečtením této knížky, vyzkoušejte se začíst do jejích slov, jistě budete příjemně překvapeni (přestože lepší bude, když máte po ruce nachystané i další díly. Moment - doufám, že vůbec další díly existují! Nedělejte si ze mě legraci!). za zkoušku nic nedáte :)


Originální název: Time Between Us
Série: Čas mezi námi (1.)
Rok vydání: 2013
Počet stran: 304
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama