HARRY POTTER A PROKLETÉ DÍTĚ

16. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Harry Potter a prokleté dítě

Autor: Joanne Kathleen Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.Když se strhl povyk kolem nového Harryho, vůbec se mi do něj nechtělo. Miluju Harryho, ale prostě původní série je původní série. Popravdě - vůbec mě nelákalo si knížku přečíst. Jako poprvé jsem se s ním setkala v práci, když ji vystavovali.
Jelikož se ke mně osmička dostala v elektronické podobě, jednou jsem však neodolala, ze zvědavosti ji zkusila… a během čtyř hodin ji přečetla.
Pak se stalo neuvěřitelné a já pod stromečkem objevila knížku. Byla jsem vážně v šoku, tohle jsem teda nečekala (a teď si přijdu jako Karel Gott při předávání Slavíků).
Ke čtení jsem se dostala až na jarním soustředění, kdy jsem knížku přečetla za pouhé tři dny (vždycky mezi zkouškami, kterých bylo hodně, ale to ti, kteří dělají nějaký náročnější koníček, snad chápou). Pobavila mě reakce jedné spoluzpěvačky, když uviděla knížku a vzala ji do ruky jako posvátný předmět (asi jako já a Cizinka).
Nebo jméno jednoho Albusova spolužáka - Karla Jenkinse. Možná si někteří vzpomenete na zpěvačku Enyu a její asi nejznámější píseň Adiemus (ta byla původně napsaná jako reklama na Aerolinky Delta Airlines - vím to, protože nám to ve sboru vždycky opakují, když ten cyklus jdeme zpívat… a s Tomem jsme se na tu reklamu i dívali). Ale proč to píšu - právě Adiemus napsal Karl Jenkins, jaká náhoda.
Dobře, zase k příběhu.
Na Dítě jsou protichůdné reakce a já sama nevím, ke které se připojit. Nebyla jsem ohromena, že bych nemohla spát, ale ani zklamaná, byť jsem od příběhu čekala něco úplně jiného. Ale zase jsem se vrátila do Bradavic, i když ne moc.
Co se týká postav, tam jsem hodně na vážkách. Už to není jako dřív a já si nikoho z nich nemohla oblíbit. Ani hlavní trojka už mě nebrala za srdce jako v původní sérii. A jejich potomci… Stručně - Albus mi byl krajně nesympatický. Ale má dobré srdce, i když… i když.
Nevím, jestli bych chtěla vidět Dítě jako divadelní hru, i když některé postavy byly vybrány celkem věrohodně (já vím, s výběrem Hermiony se trochu sekli. Trochu víc).
Opravdu nevím, co si o knížce myslí. Nenadchla mě, ani neurazila. Ale nad původní sérii prostě není.


Série: Harry Potter (8.)
Originální název: Harry Potter and the Cursed Child
Rok vydání: 2016
Počet stran: 424
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou | Web | 27. února 2017 v 15:04 | Reagovat

Já to ještě nečetla ale někdy bych si to ráda přečetla.

2 moje-farby | Web | 3. května 2017 v 12:22 | Reagovat

Podobne recenzie som uz na knizku citala - ze proste moc nezaujala - ale nastastie sa objavilo Fantastic beasts z tohoto sveta a to je super :-D

3 kit731 | 4. května 2017 v 11:25 | Reagovat

[2]: Nevím, jak knížka, ale film mě moc nenadchnul, možná ho zkusím ještě jednou a trochu víc v klidu, ale... Prostě Harry zůstane mou srdcovkou, i kdybych se na hlavu postavila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama