VÁBENÍ KRVE

8. února 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Vábení krve

Autor: Raven Hartová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Je to už dávno, kdy William Cuyler Thorne přesídlil z rodné Anglie do Ameriky. Upírem je déle než pět století a nic mu nebrání žít bonvivánským životem plným zábavy a krásných žen. V Evropě zanechal i svého stvořitele Reedreka, bezcitného chladnokrevného upíra zabijáka, jehož z celé duše nenávidí. Má k tomu dobré důvody - když ho Reedrek probudil k životu nemrtvého, nemilosrdně vyvraždil jeho rodinu a Williama si na dvě stě let zavázal bezpodmínečnou poslušností. Lhůta sice již uplynula, ale žádný upír se svému stvořiteli nemůže postavit. A nyní k Williamově nelibosti přijíždí mocný upír do Nového světa...

Jack McShane není upírem zdaleka tak dlouho. Jako raněný voják byl již na pokraji smrti a Williamova nabídka, že ho promění v úpíra, zněla více jako pozvánka do věčného života než do věčného zatracení. Ač je nyní podle zvyklosti vázán i on svému stvořiteli poslušností, je jejich vztah spíše pouto otce a syna než poměr pána a jeho služebníka.
Mají tito dva šanci porazit Reedreka a čiré zlo, které představuje? Může zvítězit slušnost a city téměř lidské ve světě temných predátorů? A jakou šanci má naděje a láska?


Je to už nějaký ten pátek, kdy jsem se setkala s Upíry ze Savannah poprvé, a nyní nadešel čas, abych se vrátila zpátky. Doposud jsem četla jen tři díly, ale tentokráte mě čeká všech pět dílů, které jsem si časem dokoupila.
Jelikož mě od prvního přečtení k dnešnímu dělilo minimálně pět let, snad není divu, že se mi dost detailů (dobře, nejen detailů) neuchovalo v hlavě, takže jako bych knížku četla s okrajovými znalostmi. Ale vůbec nelituji, že jsem se do ní pustila znovu.
Už před lety jsem si oblíbila Williama a nyní jsem si upevnila svou zálibu v tomto starodávném upírovi. I když, jak asi dobře víte, moc upíry nemusím. Je sice pravda, že Will o dosti věcech mlčel a jednal na vlastní pěst, chudák jack, ale úplně ho chápu. Vždyť mu šlo o to, aby byli jeho nejbližší v bezpečí! A občas je nutné trochu poupravit pravdu, aby byli lidé v bezpečí.
Opět jsem si znechutila Reedreka, autorce se podařilo toho netvora vykreslit opravdu věrohodně tak, že každé jeho slovo, každý pohyb a každá myšlenka mě znechutila. Nechtěla bych se s takovým stvořením potkat ani v nejhorších snech. Ani Werm mi nepřirostl k srdci, ale toho zatím nebylo moc, uvidíme v dalších dílech.


Co se stylu psaní píše, jsem s ním spokojena, knížka se mi četla dobře a rychle. I když mi objasnila dost věcí, v některých stále nemám jasno, takže se těším na další díl, kde, doufám, naleznu odpovědi.
K obálce toho moc říct nemůžu, naše není moc pěkná, více se mi líbí ta anglická. Nápad s vybarvením v červeno-černé barvě je mi sympatický, ovšem ústřední motiv už tolik ne. Vždyť takhle ani nejde poznat, že se jedná o upíry, prostě tam jsou dva lidi, kteří si užívají extázi. Prostě anglická ode mě získává plusový bod.


Originální název: The Vampire's Seduction
Série: Upíři ze Savannah (1.)
Rok vydání: 2011
Počet stran: 389
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama