Duben 2017

HONZÍKOVA CESTA

20. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

NÁZEV: Honzíkova cesta

Autor: Bohumil Říha

Ilustrace: Helena Zmatlíková

Nakladatelství: SPN a SNDKAnotace: Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

POKUŠENÍ

12. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pokušení

Autor: Janet Chapmanová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Catherine Danielsová prchá se dvěma malými dětmi před pomstou svého bývalého muže, neurvalce, kterého domácí násilí dostalo na tři roky za mříže. Je odhodlána raději žít v divočině, stranou veškeré civilizace. Jen aby mu unikla. Při obstarávání jídla narazí na muže, jehož posláním je pomáhat druhým... Robbie MacBain je kurátor pro těžko zvladatelné mladistvé. Jeho farma je poslední šancí pro mladíky, kteří by jinak skončili v nápravném zařízení. Není tedy divu, že nemůže sehnat hospodyni...

NAROZENINY

8. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Narozeniny

Autor: Enid Blytonová

Nakladatelství: EgmontAnotace: Tentokrát je Pat a Isabela ve 4. ročníku. Jsou tu další nové dívky: neteř prof. francoužtiny Mamzelle - Claudine, dcera nové hospodářky Eilleen a rozmazlený snob Angela. Francouzska Claudine se stane oblíbená, i když nemá - jak děvčata říkají - smysl pro čest. Díky ní prožívají učitelé opravdu "horké chvilky", ale to, co vyvedla při půlnočním pikniku 4. ročníku, všem vyrazilo dech.

NEBEZPEČNÁ DOVOLENÁ

4. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Jistě jste si všimli, že jsem už delší dobu nenapsala žádný článek na blog, za což se velmi omlouvám. Důvodem byla zvýšená pracovní morálka ve sboru skombinovaná se zájezdem na soutěž a také jakýmsi čtecím blokem. Prostě se mi vůbec, ale vůbec nechtělo číst a do žádné knížky jsem se nemohla začíst. To jsem se ale rozhodla změnit.
Pro odreagování jsem si vybrala lehčí čtivo, které vám v následujících recenzích zkusím představit.

Varování: Recenze může obsahovat spoilery!

Název: Nebezpečná dovolená

Autor: Carolyn Keene

Nakladatelství: Nakladatelství Kredit