HONZÍKOVA CESTA

20. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

NÁZEV: Honzíkova cesta

Autor: Bohumil Říha

Ilustrace: Helena Zmatlíková

Nakladatelství: SPN a SNDKAnotace: Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.


Jistě si vzpomenete na mou čtecí krizi, a jak málem pokračovala i po Španělsku… Tak dnešní recenze, o malém Honzíkovi, mi pomohlo (spolu s pár dalšími), zase zpátky do sedla (sice to ještě jako kdysi, ale mnohem, mnohem lepší - už zase čtu).
Myslím, že knížku moc představovat nemusím, jistě ji znáte všichni. Jak se malý Honzík sám vydává k dědečkovi a babičce, jak se seznamuje s vesnicí, kamarády a celkově vyrůstá z malého dítěte mladého chlapce.


I když knížka spíše patří mladším čtenářům (o dost mladším), občas si ji ráda přečtu znovu, protože tohle byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek, když jsem byla malá. A ani teď mě nenudí, přestože jsem ji četla už tolikrát. Ráda se zase vracím v čase a tu stovku stránek slupnu rychle. I když je příběh prostý, to vůbec nevadí, vždyť to znáte, je milý a hezký. A to platí i o kresbách paní Zmatlíkové, prostě knížka je ideální pro mladé čtenáře, ty, kteří začínají teprve číst i ty, kteří si rádi zavzpomínají na starší časy.
Jsem ráda, že mám zrovna toto vydání a ne jiné, je to už něco jako součást rodiny. Mamka ji četla, když byla malá, já ji četla… a snad to tím nekončí :)

Kdybyste si chtěli připomenout Honzíkovu cestu na vesnici, ale nechcete zrovna číst, pusťte si třeba audioknihu, kterou najdete tady.

Máte nějaké vzpomínky s touto knížkou?


Rok vydání: 1968
Počet stran: 104
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama