NEBEZPEČNÁ DOVOLENÁ

4. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Jistě jste si všimli, že jsem už delší dobu nenapsala žádný článek na blog, za což se velmi omlouvám. Důvodem byla zvýšená pracovní morálka ve sboru skombinovaná se zájezdem na soutěž a také jakýmsi čtecím blokem. Prostě se mi vůbec, ale vůbec nechtělo číst a do žádné knížky jsem se nemohla začíst. To jsem se ale rozhodla změnit.
Pro odreagování jsem si vybrala lehčí čtivo, které vám v následujících recenzích zkusím představit.

Varování: Recenze může obsahovat spoilery!

Název: Nebezpečná dovolená

Autor: Carolyn Keene

Nakladatelství: Nakladatelství Kredit


Anotace: Slunce, surfování a mládenci - jen tohle mají Nancy, Bess a George v hlavě, když přijíždějí na týden za zábavou do Fort Lauderdale. To se ale velmi rychle změní, když jejich přítelkyni Kim, která je tu již týden, srazí auto a ujede... a není to žádná náhoda. Zatímco Kim leží v nemocnici a nejeví známky života, Nancy začíná hledat řidiče. Jejím jediným vodítkem je "Rosita" - poslední slovo, které Kim zašeptala, než ztratila vědomí. Nancy pročesává pláže a pátrá po tváři patřící k tomuto jménu. Ale do cesty se jí pletou jen pohlední mladíci hledající milostné dobrodružství. Zašmodrchané klubko stop nikam nevede. Potenciální vrah náhle znovu zaútočí. Tentokrát je však v nebezpečí života samotná Nancy.

("Carolyn prostě umí napsat dobrou napínavou detektivku")

Pro nikoho snad není překvapením, že mezi mé oblíbené série patří i tato, o mladém detektivovi, dívce Nancy Drew. Vlastním dokonce i dvě její knížky v papírové podobě (plus další v elektronické, ať již české nebo anglické) a film, ke kterým se občas vracívám.
Jelikož je venku počasí jaké je, rozhodla jsem se vydat ke knížce Nebezpečná dovolená. Jak můžeme čekat, zas tak moc si volna Nancy, Bess a George neužijí, a i tady se vyskytne případ, který se Nancy rozhodne vyřešit. Jedním z důvodů je to, že její kamarádku srazí auto bez poznávací značky…
I když jsem knížku četla asi už potřetí (ale rozhodně ne naposledy), ani tentokráte jsem se nenudila a byla napnuta od začátku do konce. Carolyn prostě umí napsat dobrou napínavou detektivku na málo stránkách, a přesto v ní nic nechybí (dobrá, trochu mi tam chyběl Ned, ale on si zaslouží aspoň trochu odpočinku).


Co se tématu týče, není to poprvé, co jsem se setkala s "pašováním" lidí. A pokaždé, co jsem se s tímto tématem setkala, bylo mi z něj úzko a velmi smutno. Nejen proto, jak ti lidé nakonec dopadli (spousta z nich si neužívá radostný a volný život), ale hlavně to, že se to vůbec děje! Copak je fér, že někteří lidé se mají skvěle a jiní bojují o vlastní život a musí prchat skrz překupníky, dají jim prakticky všechno, co mají, a ani tak není jisté, jestli získají to, co chtějí - život, jaký si zaslouží. (O tomto tématu si můžete přečíst například v knížce Kamenná opice od Jeffery Deavera nebo v Zloději lidí od Roberta Craise).
Celou sérii doporučuji, pokud máte náladu na lehčí čtivo, málo času nebo si jen chcete potrápit hlavu detektivními příběhy. Třeba si ji zamilujete jako já


Originální název: Hit and Run Holiday
Série: Nancy Drew (5.)
Rok vydání: 1993
Počet stran: 137
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama