POKUŠENÍ

12. dubna 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pokušení

Autor: Janet Chapmanová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Catherine Danielsová prchá se dvěma malými dětmi před pomstou svého bývalého muže, neurvalce, kterého domácí násilí dostalo na tři roky za mříže. Je odhodlána raději žít v divočině, stranou veškeré civilizace. Jen aby mu unikla. Při obstarávání jídla narazí na muže, jehož posláním je pomáhat druhým... Robbie MacBain je kurátor pro těžko zvladatelné mladistvé. Jeho farma je poslední šancí pro mladíky, kteří by jinak skončili v nápravném zařízení. Není tedy divu, že nemůže sehnat hospodyni...O tom, jak jsem přišla ke knížce, snad již nemusím vyprávět, jestli pozorně sledujete náš blog, tak víte, že 90% knih z LK jsem si koupila sama (zbývajících 10% jsem si zařidila a dostala je… třeba k Vánocům nebo narozeninám). A koupila jsem ji nejen kvůli zajímavé anotaci a slušné ceně, ale také za to může krásná obálka.
Téma Vysočiny (myslím kraje ve Skotsku, ne v ČR, nebo, nedej Merlin, salámu!) mám ráda už od mých -nácti let, kdy jsem si v knihovně půjčovala historické romány a hltala je se zatajeným dechem. A poté přišla Cizinka, která se u nás s mamkou dostala mezi nejlepší knihy, co jsme kdy četly. No a jelikož ji začali znovu dávat v televizi, dostala jsem chuť si přečíst něco v okolí.


Jelikož se u mě Pokušení vyskytuje už několik let, tak jsem ji už párkrát četla. Ale znáte to, když si nic nezapíšete a čtete pořád dál a dál, za chvíli si pořádně nic nevybavíte. A tak jsem se rozhodla o re-reading s následnou recenzí pro vás.
Už od začátku jsem si začala vybavovat, o čem vlastně knížka je a smála se snad při každém slovu. Zvláště některé uštěpačné poznámky Cat vedly k záchvatu smíchu. Ty úplně nejlepší hlášky jsem posílala… no, každému knihomolovi nebo romantické duši na zasmání (kdo mě máte na FB, tak se vám tímto omlouvám, ale nemohla jsem jinak). A vy si je teď můžete přečíst taky.


Co se týká příběhu, uvítala bych trochu více popisu při cestování mezi stoletími, v knížce jich bylo velmi málo, což je velmi smutné (a taky jsem díky tomu nemohla udělit plný počet). Ačkoliv to, co jsem četla, se mi opravdu líbilo.
Postavy byly také úžasně popsané, kdyby to bylo možné, chtěla bych se mezi stránky knížky dostat a možná bych tam už i zůstala :D


Moje překvapení při psaní této recenze (opět za deset minut deset, když už má být hotová :/ ) bylo zjištění, že tohle je už čtvrtá knížka série! Naštěstí předchozí díly jsem našla v PC a jeden následující mám také v papírové formě, ale ten šok! Takže zkusím číst o trochu rychleji, abych stihla všechno, co bych chtěla (nepřipomínejte mi, prosím, ten smutný knihomilský fakt, že ani za tisíc let nestihneme přečíst všechno z našich wish listů).


Originální název: Tempting the Highlander
Série: Highlander (4.)
Rok vydání: 2009
Počet stran: 344
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama