DCERA

4. května 2017 v 11:30 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Dcera

Autor: Kiera Cass

Nakladatelství: CooBooAnotace: Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci.
Delší dobu jsem uvažovala, jestli se do čtení dalšího dílu Selekce pustit. Však víte, jakýž názor jsem měla na předchozí díly. Ale nakonec jsem stejně neodolala a vybrala si tuto knížku ke čtení.
Jelikož se mi v pc sešly dvě knížky, v českém a slovenském vydání, měla jsem trochu dilema, kterou si vybrat, jestli Dceru nebo Následníčku, po chvíli jsem si zvolila slovenský překlad. Už dlouho jsem totiž nečetla nic ve slovenštině (letos myslím ještě nic!), tak jsem se pustila do této verze.
Při čtení jsem se celkem bavila, oproti předchozím dílům to bylo zase něco trochu jiného. I když jsem slyšela negativní ohlasy na "pokračování" Selekce (a samozřejmě i kladné, znáte to, sto lidí, sto chutí), přesto nelituji, že jsem se do čtení pustila. Dobrá, trochu lituji, protože nemám po ruce pokračování, takže mi hlavou běhají myšlenky, s kým že to vlastně Eadlyn zůstane. Mám pár svých tipů, jenže vítěz může být jen jeden, že ano?
Líbilo se mi, že Eadlyn si pak nehraje na paničku s nosem vzhůru, ale nebojí se zkusit něco nového (třeba baseball. Ten zápal pro hru, nejen u ní a princů, ale i u ostatních lidí od dvora). A to, že se s několika kandidáty nezalekla ušpinění rukou (a nejen rukou), nádhera (teda průběh, ne konec scény).

Prostě to společné vaření je pro mě jednou z nejlepších scén knihy. Oni však nebyli jediní, kteří dělali jídlo, našla jsem si totiž recept na Henryho dezert, Korvapuusti (skořicoví šneci), které jsem vyzkoušela (copak je lepšího než nechat se knížkou nalákat k vytvoření něčeho, o čem tam píše? Tím nechci říct, abychom si všichni našli takto kandidáty na sňatek). Dobrá, nemůžu říct, že bych nějak jásala, místo malých šneků mi moje dílo spíše připomínalo štrúdl, ale byl dobrý. A doma si taky nikdo nestěžoval :)
Když to shrnu, s knížkou jsem spokojena, mile mě překvapila a určitě se k ní někdy vrátím. A doufám, že další díl seženu co nejdříve. Celá série je milé odpočinkové čtivo, které řeší i vážné otázky ohledně postavení lidí ve společnosti a jejich finančním situacím, kterým bychom měli také věnovat pozornost. Sice nejsme děleni do kast, ale jedni jsou bohatší než druzí, tak proč bychom nad tím měli zavírat oči? Vždyť i my se můžeme dostat do problémů…
Každopádně Selekci (Elitu, První, Dceru… další knihy jsem ještě nečetla) vřele doporučuji :)


Originální název: The Heir
Série: Selekce (4.)
Rok vydání: 2016
Počet stran: 320
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SáraD. | E-mail | Web | 3. června 2017 v 23:46 | Reagovat

Celou sérii jsem si velmi oblíbila a ani tato kniha mě nezklamala, já teď čtu Korunu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama