ÚNOS

28. května 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Únos

Autor: Enid Blytonová

Nakladatelství: EgmontAnotace: Do třídy přibyly nové žačky - Roberta, zvaná Bobby, tajuplná Španělka Carlotta, o které se později dvojčata dozvědí, že je cirkusačka, bohatá Američanka Sadie, falešná a neupřímná Prudence a tichá a ze všech nejmladší Pamela. A i tentokrát je škola plná vzrušujících událostí. Zdá se, že dvojčata nemají v hlavě nic jiného než zábavu, kvílející sušenky nebo žábu, která při hodině francouzštiny dokáže obrátit hodinu vzhůru nohama. Na konci knihy je unesená bohatá Američanka Sadie, kterou zachrání lstí Carlotta.Miluji různé výprodeje knih, kde můžu sehnat i to, co se běžně nenajde. Jako třeba tuto knížku, která mi chyběla (spolu s pár dalšími) do doplnění série.
Příběh začíná opět v domě O'Sullivanů, kdy se dvojčata dozví nemilou zprávu - že se vrátí do školy kvůli podezření na příušnice o týden později! Ale naštěstí se u nich nemoc neobjeví a ony se opět dostávají do internátní školy St. Clare, kde se setkávají se starými známými, ale také s novými dívkami…
Prostě a jednoduše knížky od Enid miluji (ale to už pro vás jistě není žádná novinka). Jelikož knížky jsou psány čtivým způsobem, vždycky se v nich něco děje a nechybí ani humor, přečteny jsou za chvíli.
Líbí se mi, že dívky ve škole jsou sice rozdílné, ale přesto tak podobné. A to se navzájem proplétá a doplňuje. Pokud má některá z dívek problémy, ostatní se jí snaží pomoci. Stejně tak by to mělo být i ve skutečném životě, kdy by se lidi měli navzájem pokoušet poznat a pomoci si.


A pohled do anglické školy je také milý, vždycky se snažím představit si, jak to tam vlastně vypadá (a nenechat se ovlivnit filmem ani seriálem).
Co se obálky týče, tak jsem mírně v rozpacích - nemůžu říct, že by byly nějak děsné, to ne, ale ani nijak úžasné. Ano, jsou to knížky pro o dost mladší čtenáře, ale u nich se vždycky relaxuji a pobavím. Prostě takové milé čtivo, ke kterému se ráda vracím.Originální název: Summer Term at St. Clare's
série: Dvojčata / Holky z internátu (3)
Rok vydání: 1997
Počet stran: 142
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama