VÍ O TOBĚ

16. května 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Ví o tobě

Autor: Sarah Pinborough

Nakladatelství: MetaforaAnotace: LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví

DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu
ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli.
A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?


Když mi přišla nabídka na přečtení knížky Ví o tobě, chvíli jsem váhala, zda se do ní pustit. Ani po přečtení anotace jsem si nebyla úplně jistá, co od knížky očekávat. Dokonce když jsem otevřela první stránky a chystala se číst, stále jsem nebyla úplně jistá, jestli se mi vůbec do té knížky chce.
První stránky pro mě byly trochu zdlouhavé a měla jsem problém se začíst. Byla jsem zmatená, kdo je kdo, co vlastně chce a o co tu jde. Ovšem s postupem stran se mi rozšiřovaly oči a téměř jsem nedýchala, to, co se v knize dělo, jsem opravdu nečekala. Zvláště ten konec byl šokující, ještě teď jsem z něj zmatená.


Ona celá ta knížka je trošku náročnější čtivo, které však stojí za přečtení a zamyšlením. Kdo ví, jestli i vy nemůžete být obětí útoku, který se může na první pohled zdát vtipným. Ovšem být v kůži kohokoliv z knížky bych opravdu nechtěla. Představa, že se někdo vloupe do mého těla, je dost děsivá.
I když mám z knížky i teď, druhý den po dočtení, rozporuplné myšlenky, jsem ráda, že jsem se odvážila a knížku si přečetla, přestože taková témata nejsou zrovna mým šálkem čaje. Stále mám nad čím přemýšlet. I postavy jsou vykresleny věrohodně, i se svými kladnými i zápornými stránkami. Nesmírně obdivuji autorku, že se odvážně pustila do takového tématu. S ním jsem se zatím nesetkala (nebo si to spíš nevybavím).


Originální název: Behind her eyes
Počet stran: 304
Rok vydání: 2017

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama