ZÁHADA ZAJÁKAVÉHO PAPAGÁJA

12. května 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Záhada zajákavého papagája

Autor: Robert Arthur

Nakladatelství: Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Anotace: Prečo sa papagáj zajakáva? Kto ho naučil volať o pomoc? A kde sa stratila malá Bo-Peep? Tentoraz Traja pátrači z Rocky Beach usilovne hľadajú neobyčajného papagája, ktorý sa stratil a ktorý stále opakuje L-len dva-dva-dva me-mesiace mŕtvy! Ani nie!... Po mnohých prekvapivých zážitkoch zistia, že v hre je niekoľko cvičených papagájov a v ich výrokoch sa skrýva niečo nesmierne tajomné.Kdo by povedal, že keď sa Traja pátrači vydajú… dobře, tak ještě jednou a česky. Kdo by řekl, že když se Tři pátrači vydají na pomoc muži, kterému se ztratil papoušek, že se zapletou do detektivního pátrání? Jupiter, Bob a Peter jsou opět na scéně!
Už dlouho jsem vám nepřinesla žádnou recenzi na jednu ze svých nejoblíbenějších sérií. Ano, mluvím o Třech pátračích, třech mladých chlapcích z Rocky Beach, kteří mají vlastní detektivní kancelář.


I když jsem tuto knížku s poměrně vtipným názvem (aspoň se mu všichni smějí, když ho prozradím), přesto i tentokrát mě bavila. Zvládla jsem ji přečíst za relativně krátkou dobu v noci (to víte, 120 stránek je 120 stránek), navíc jsem měla klid (to víte, nikdo nebyl kolem jedné hodiny vzhůru. Ano, mami, čtu si i tak pozdě v noci :P), a prostě mě i po tolikáté bavil.
Ráda bych byla členkou T3I, i když při mém štěstí by mi pachatel uprchl, než bych vůbec přišla na to, že se stal vůbec nějaký zločin. Velice obdivuji chlapce, že vůbec přišli na všechno, co se děje (od chybějících telefonních drátů až po rozluštění hádanky). Byla bych nadšená, kdyby podle knížky byl natočen film, asi bych skákala do stropu!


Co se týká jazyka, vůbec mi nevadí, že je knížka ve slovenštině, vlastně mi ani nepřišlo, že je psána jinak, už jsem na ni zvyklá. Dokonce jsem si i jednou v Německu koupila německé vydání (spolu s dalšími dvěma díly), k přečtení jsem se však ještě nedostala (ale napravím to, slibuji!). Dokonce jsem kdysi i na jedné stránce našla tuto knížku jako audioknihu (a tu jsem si opravdu poslechla, věřte či ne, ale ano).
Od doby, kdy jsem četla tuto Záhadu poprvé, utekla spousta vody, přesto se k ní stále vracím a i v budoucnu budu. Jednou bych ráda získala i Záhadu zajákavého papagája (a vlastně i ostatní knížky této série) v papírové podobě, mít je všechny pohromadě, je jedno, v kterém jazyce (ale znáte knihomoly, nejlépe všechny :).


Pokud vám slovenština není cizí, rádi řešíte případy spolu s hlavními hrdiny a nemáte chuť na dlouhé čtení, vyzkoušejte Tři pátrače. Protože oni jsou dobří, chytří a prostě je nejde nemilovat. A taky se tam vyskytuje nádherný rolls royce… a Alfred Hitchcock.


Originální název: The Mystery of the Stuttering Parrot
Série: Traja pátrači (2.)
Rok vydání: 2010
Počet stran: 120
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama