GUVERNANTKA

4. června 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Guvernantka

Autor: Arnette Lambová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Julie Whiteová opouští slunnou Virginii a po deseti letech se konečně vydává do Skotska, aby zde našla dceru své zemřelé sestry Lillian. Přijme místo guvernantky u nechvalně známého vévody z Vysočiny. Jaké je však její překvapení, když zjistí, že právě jedna z jeho čtyř dcer je její neteří.
Odhalí, která z nich to je? Podaří se jí objevit, proč vlastně Lillian zemřela? A je Lillianiným svůdcem skutečně vévoda? A jak je možné, že se do takového člověka mohla zamilovat?

Najde Julie v srdci skotské Vysočiny Lillianinu dceru, ale i odpovědi na své otázky?


Je to už celkem doba, co jsem na Guvernantku narazila v Levných knihách. Hned mi padla do oka, takže jsem si ji pořídila. A po dlouhé době jsem si ji znovu přečetla.
I tentokrát mě neskutečně bavila a já se rozplývala nad jednotlivými vztahy jak mezi Julií a Lachlanem, ale i mezi dětmi a celkově společností na skotské Vysočině. (Všimli jste si, že poslední dobou se dost věnuji knížkám odehrávajícím se právě na tomto území? Nějak jsem si to místo oblíbila - a nemůže za to jen Cizinka)
Kromě anotace mě zaujala i obálka (druhé vydání se podle mě vydařilo lépe než první), stejně tak i anglická, u ní dávám přednost spíše té kreslené, focená mi moc nesedla. Ale jak víme, není to jen o obálce, že ano?


I když má knížka tři stovky stránek, přečetla jsem ji za relativně krátkou dobu (sice to bylo několik dní, ale když vezmeme v úvahu, že jsem skoro neměla čas na čtení, tak je to slušná doba. První čtení jsem zvládla během dvou dní, ani ne). Občas jsem se do děje dostala tak silně, že jsem se viděla jako Julii a prostě jsem na Vysočině byla (a ještě jednou napíšu slovo Vysočina a půjdu se podívat do ledničky, jestli ji nemáme, znáte to taky?). Je to totiž místo, které mě okouzlilo, a jednou bych se tam ráda podívala.
Když se podíváme na postavy, prostě byly k zulíbání, zvláště holčičky, pardon, mladé dámy, mě dostaly. Jejich tatínek je… prostě chlap, který jde za tím, co chce. I když jeho hubování personálu mi je mírně proti srsti (rozumíte? Dělat veřejně takové věci v domě, kde jsou jeho mladé dcery a kdokoliv je může přistihnout? Ach jo, chlapi.)
Také mě potěšilo několik gaelských slůvek, i když by mi nevadilo, kdyby jich bylo více. Tady šlo krásně poznat, jak člověk dokáže udělat všechno pro to, po čem touží nejvíce. A jak bojuje za správnost a spravedlivost. Zoufalé hledání neteře totiž může vést až k lásce…


Originální název: Highland Rogue
Série: Klan MacKenzie (2.)
Rok vydání: 2002
Počet stran: 299
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama