PĚTKA OPĚT V AKCI

24. června 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pětka opět v akci

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: EgmontAnotace: Julián, Dick, George, Anna a pes Tim se sešli znovu - tentokrát o Vánocích. Nikdo z nich netuší, že je v zimě čeká vzrušující dobrodružství - objev tajné podzemní chodby a odhalení zákeřných zlodějů.Po třech letech jsem se vrátila ke Správné pětce (věřili byste tomu? Tři roky… a dva týdny, podle GR). Tento díl jsem si vzala s sebou do práce, protože… no, znáte to, pátek odpoledne, moc lidí nechodí a úklid je hotov celkem rychle… Takže když jsem udělala to, co bylo zapotřebí, pustila jsem se do čtení.
I když jsem starší než když jsem se s ní setkala poprvé (a vlastně i když jsem ji četla poprvé), knížka mě stále baví, i když občas kroutím hlavou nad tím, jak tato pětice mladých dětí má při pátrání štěstí a nakonec, jako ostatně v dobrých detektivkách, se doberou konce.
I tentokrát jsem neměla ráda učitele (ehm… kdo vlastně má?) a chtěla bych najít, stejně jako Pětka, nějakou tajnou skrýš, tajnou chodbu nebo prostě cokoliv, nad čím bych si mohla potrápit hlavu.


Co mě naprosto vytočilo, bylo chování strýčka a již zmiňovaného učitele, tohle bych vážně neudělala žádnému psovi! Vůbec nikomu, v takovém počasí a nechat ho venku ve sněhu, když je zvyklý na teplo domova? Jo, George se chovala jako husa (i když měla právo), ale opravdu za to musí pykat Tim? A v tunelu jsem na chvíli i nesnášela Juliana, to trochu přepískl!
Ale jinak Pětku zbožňuju a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. Sice je vhodná pro mladší čtenáře… ale ani starší neurazí a vykouzlí úsměv na tváři.


Originální název: Five go adventuring again
Série: Správná pětka (2.)
Rok vydání: 1993
Počet stran: 131
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama