ZELENÁ JAKO SMARAGD

20. června 2017 v 17:11 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zelená jako smaragd

Autor: Kerstin Gierová

Nakladatelství: CooBooAnotace: Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování - a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)Ani závěrečný díl mé oblíbené série jsem si nechtěla nechat ujít. Stejně jako i ostatní knížky této série jsem přečetla díky jednoho projektu kdysi dávno. A jelikož jsem si přečetla i Rudou a Modrou, pustila jsem se do Zelené.


Knížku jsem přečetla asi za tři dny v práci (na odpolední vážně není moc co dělat, takže jsem měla času na čtení. No není to perfektní?) a stejně jako i u prvního čtení jsem se do knížky znovu a znovu zamilovávala.
I tentokrát byly postavy úžasné, některé úžasně příšerné, jiné úžasně perfektní, přesně takhle si představuji dokonalou sérii. Miluju ji a chtěla bych si ji doplnit i knižně, vždyť mají i nádherné obálky a prostě je potřebuji (mmm, mami? Víš, že mám za měsíc narozeniny? O:-)


Co se týče děje, i tentokrát jsem byla nešťastná, když jsem měla být nešťastná (ano, Gweny, skoro jsem brečela s tebou - ještě, že zrovna nikdo nepřišel), smála se, když to bylo na místě (dobře, občas i na ne úplně vhodných místech), prostě Drahokamy si u mě právem vydobyly zvláštní místo v mém seznamu top knížek.
Také se chystám na filmy, jak jistě víte, jedničku už jsem viděla (dvakrát - poprvé v němčině s titulky a podruhé se slovenským dabingem), přemýšlím, že bych si o víkendu dala maraton všech tří dílů za sebou (tak jestli mi někdo napíšete, nedivte se, kdybych náhodou mluvila slovensky - víte, jak jsem dopadla nedávno s recenzí :D) nechtěl by se někdo přidat?
Pokud ještě uvažujete nad přečtením, přestaňte a pusťte se do toho. Nejen, že je série skvěle napsaná, ale má pár postav, které si zamilujete. A Xemeriuse, jak víme, je to DÉMON! :D no a samozřejmě je o cestování časem, o čem se až tak moc nepíše (což je škoda).
Jestli bych chtěla být cestovatel v čase? Trochu se bojím, že spíše ne, jelikož se občas cítím ztracená i v normálním životě a být k tomu na úplně cizím místě, o kterém skoro nic nevím, hovoří se tam kdovíjak? Při mém štěstí bych tam dlouho nepřežila… a navíc v Drahokamech cestují za pomocí krve… au.
Rozhodně se však se sérií nekončím a zase se k ní vrátím. Třeba se společně sejdeme u re-readingu, co říkáte? :)


Originální název: Smaragdgrün
Série: Drahokamy (3.)
Rok vydání: 2013
Počet stran: 416
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama