Červenec 2017

FAMFRPÁL V PRŮBĚHU VĚKŮ

28. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Famfrpál v průběhu věků

Autor: Kennilworthy Whisp (a J. K. R.)

Nakladatelství: AlbatrosO tom, že Harry slaví dvacet let se jistě nemusím zmiňovat. A o novém vydání doplňkových knih taktéž. Přesto se však k tomuto tématu budu vyjadřovat. Dnešní recenze (i když to spíš vidím na vykecávací článek) totiž bude právě o jedné z nich.
Pro začátek jen malé upozornění - to, že jsem se k papírové knize dostala až teď neznamená, že jsem o ní dříve nevěděla nebo ji nečetla!

TEMNÁ VÁŠEŇ

24. července 2017 v 16:59 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Temná vášeň

Autor: Arnette Lamb

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Po smrti Edwarda I., známého pod přezdívkou Kladivo na Skoty, se po sedmi letech strávených v londýnském Toweru před Drummondem MacQueenem, náčelníkem z Vysočiny, konečně otevřely dveře na svobodu. Jeho první kroky směřují na panství Fairhope, kde žije jeho nevěrná žena spolu s Drummondovým synem. Hned při prvním setkání je však překvapen. Clara ho nepoznává. Drummond se usadí na Fairhope, kde zaujme právoplatné místo pána tvrze. Něco zde však není v pořádku. Co skrývají kamenné zdi hradu? Co se před ním snaží Clara utajit? Odhalí Drummond tajemství své ženy a tvrze Fairhope?

NĚŽNÁ POMSTA

20. července 2017 v 20:41 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Něžná pomsta

Autor: Johanna Lindseyová

Nakladatelství: IkarAnotace: Mezi znepřátelenými skotskými klany panuje dlouholetá řevnivost, která se zase jednou rozhořela v otevřený konflikt. Jamie MacKinnion, pyšný a nebezpečný vůdce klanu, se dostane do zajetí a jedinou možností jak se ctí vyváznout a ukončit nenávist mezi oběma rody je sňatek s Fergussonovou dcerou. Avšak Sheena se této představy děsí a odmítá se provdat za úhlavního nepřítele své rodiny. Také Jamie se svazku brání, protože mu připadá potupné nechat si vnutit nevěstu, kterou navíc dosud neviděl. Podaří se mu ze zajetí uprchnout, ale nevyzpytatelný osud ho vzápětí svede se Sheenou dohromady...

VÍC NEPOTŘEBUJI

16. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Víc nepotřebuji

Autor: Jo Goodmanová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Gabriel Whitney, markýz z Eastlynu - pro přátele z Kompas klubu tulák East- se pod tlakem společenských konvencí rozhodne požádat o ruku lady Sophii. Proti svému očekávání je však odmítnut. To probudí jeho zvědavost a později vášnivou touhu po ženě, která ho však stále odmítá pustit do svého života... Lady Sophie Colleyová má pro to své důvody. Svým odmítnutím chce Easta chránit, i když markýz v jejím srdci už dávno své místo má. Jen ona ví, jak nebezpeční pro něj mohou být její bratranci...

SPOLEČENSKÁ ZÁLEŽITOST

12. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Společenská záležitost

Autor: Stephanie Jamesová

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný a přitažlivý muž, kterého Kalinda potká?

HREJ HRÁČEM

8. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hrej hráčem

Autor: Emma Hart

Nakladatelství: GalateaAnotace: Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne.
Operace Hrej hráčem může začít.

LORD JOHN A DŮVĚRNÁ ZÁLEŽITOST

4. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Lord John a důvěrná záležitost

Autor: Diana Gabaldon

Nakladatelství: Knihy OmegaAnotace: Historický román odehrávající v Londýně v druhé polovině 18. století, v době, kdy Velká Británie bojuje ve Francii o nadvládu na třech kontinentech. Hlavním hrdinou je Lord John Grey, major armády Jeho Veličenstva. Stane se svědkem šokujícího odhalení, které se týká Josepha Trevelyana, snoubence jeho sestřenice Olivie. Greyovo úsilí zabránit skandálu, který by mohl zničit jeho rodinu, je přerušeno naléhavým příkazem k vyšetřování brutální vraždy Greyova druha ve zbrani podezřelého ze špionáže. Lord John sleduje oba případy najednou a pátrání ho přivádí na nejrůznější místa, od salonů anglické šlechty až po nevěstince. Snaží se zachytit stopu zmizelého komorníka a zjistit, kdo je záhadná dáma v zelených sametových šatech. Tam může být klíč ke všemu - anebo také ne.