LORD JOHN A DŮVĚRNÁ ZÁLEŽITOST

4. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Lord John a důvěrná záležitost

Autor: Diana Gabaldon

Nakladatelství: Knihy OmegaAnotace: Historický román odehrávající v Londýně v druhé polovině 18. století, v době, kdy Velká Británie bojuje ve Francii o nadvládu na třech kontinentech. Hlavním hrdinou je Lord John Grey, major armády Jeho Veličenstva. Stane se svědkem šokujícího odhalení, které se týká Josepha Trevelyana, snoubence jeho sestřenice Olivie. Greyovo úsilí zabránit skandálu, který by mohl zničit jeho rodinu, je přerušeno naléhavým příkazem k vyšetřování brutální vraždy Greyova druha ve zbrani podezřelého ze špionáže. Lord John sleduje oba případy najednou a pátrání ho přivádí na nejrůznější místa, od salonů anglické šlechty až po nevěstince. Snaží se zachytit stopu zmizelého komorníka a zjistit, kdo je záhadná dáma v zelených sametových šatech. Tam může být klíč ke všemu - anebo také ne.


(aby mohla napsat příběh věrohodně, musela Diana nastudovat historii opravdu pečlivě)


Když jsem se dozvěděla o nové knížce od Diany, prostě jsem ji musela mít. Prostě nějak si ukrátit čekání na nové díly Cizinky (jak knižní, tak seriálové). Proto jsem zkusila recenzní konkurz, který jsem, ke své radosti, vyhrála spolu s dalšími lidmi. Jaká byla má radost, když jsem se vrátila z práce a knížka na mě čekala! Ještě, že byl brácha doma, jinak kdo ví, kdy bych se na poštu dostala L
A tak jsem si ji vzala s sebou na sraz do Olomouce. Díky Johnovi jsem si zkrátila cestu vlakem, jak na sraz tak i zpátky, poslední stránky jsem dočítala v klidu doma.
Příběh mě bavil, i když mám jisté výhrady ke slovníku, například začátek stránky 50 je… radši na něj ani nechci myslet. Ale smiřme se s tím, jsou lidi, kteří takhle prostě mluví, a to se nezmění.
Už v Cizince jsme se mohli setkat s Lordem Johnem, tato série se však týká přímo jeho. Nemůžu říct, že bych si ho nějak zvláště oblíbila, ale aspoň mě nerozčiloval tolik jako jiní lidé. Potěšilo mě, že zmínil Jamieho a Claire, miluju tento pár (ale to už jistě víte, ne? Vlastně je nejde nemilovat ♥).


Další věc, co mě až tak neokouzlila, je obálka, původní se mi líbila o trošku více. Ale jak víme, není důležitý obal, ale obsah (tedy aspoň většinou). A u Johna to tak je.
Kniha je sice trochu kratší (mít více času, tak ji dám za jeden den, ani ne), ale má všechny podstatné prvky, nechybí ani dobrá detektivní zápletka.
Sice zde nenajdete vaše oblíbené hrdiny z Cizinky, ale i tak stojí za přečtení, možná najdete nové oblíbence. Nebo aspoň pochopíte Johna…
Knížka si u mě získala tři hvězdičky, jsem z ní pořád trochu na vážkách, co si o ní myslet, každopádně uvidíme u dalších dílů.


Originální název: Lord John and the Private Matter
Série: Lord John Grey
Rok vydání: 2017
Počet stran: 240

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Omega.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča | Web | 11. července 2017 v 22:14 | Reagovat

Super recenze :-) Knihu jsem doposud nečetla a stále váhám, zda se do ní pustit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama