SPOLEČENSKÁ ZÁLEŽITOST

12. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Společenská záležitost

Autor: Stephanie Jamesová

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný a přitažlivý muž, kterého Kalinda potká?


(Stephanie James nebo Jayne Ann Krentz? Autorku najdete pod oběmi jmény)

Nikdy si nemůžeme být jistí, kdo je kdo. Co když ten mile vypadající chlap v čele společnosti je ve skutečnosti zlý maniak? A co prodejce akvarelů, opravdu je to jen obyčejný prodejce akvarelů? O tom se přesvědčí Kalinda na necelých 200 stránkách tohoto příběhu...
Jednohubka, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne. A rozhodně ne poprvé (i když teď na dlouho naposled… a to ne kvůli množství nepřečtených knih, které se na mě snad brzo sesypou).
Stejně jako většina Harlequinek, ke kterým jsem se dostala, i Společenská záležitost je celkem příjemná samočtoucí knížka, u které si člověk relativně odpočine. Proč píšu ta nejistá slova, jako celkem a relativně? Možná je to jen můj názor, ale prostě jsem dost často nad čtením vrtěla hlavou, co že to vlastně dělají, jak vůbec můžou udělat zrovna tohle a tohle! Některé okamžiky jsem prostě nepochopila, a i když jsem blondýna, tak bych je opravdu neudělala (pro vyvarování spoilerů se však vyhnu příkladům - a ti, kteří si knížku přečtou nebo ji znají, ony okamžiky pochopí, doufám).


Když se podíváme na hlavní postavy, nedokážu říct, že by mi byly nějak moc příjemné a sympatické, že bych je chtěla znát osobně, právě naopak. Jo, Kalinda se (kromě světlých výjimek) držela a snažila se pro svou společnost udělat první poslední (ale jak víme, někdy to není úplně to nejlepší, že?). Rand byl… no, prostě Rand je žralok skombinovaný s mečounem a promíchán i s kobrou, prostě je schopný jít i přes mrtvoly, jen aby dostal, co chce. A Hutton je jednoduše padouch záporák. Kterému jde jen o jedno - o vlastní moc a bohatství (dobře, tak možná jen o tři věci, no). Prostě jsem si je nijak zvlášť neoblíbila, pár maličkostí bych tedy pozměnila.
A co se týká obálky, nic. Česká je tedy dost slabá, nic neříkající páreček, který vypadá celkem zoufale, přijde mi taková mdlá a nevýrazná. Zato ta anglická, ach, ta anglická. Sice absolutně nesouvisí s dějem (nevybavím si, že by tam někde byly květiny), ale prostě mi přijde více romantická a prostě mě hned okouzlila.
Celkově knížku hodnotím jako takový slabší průměr, i když znám i horší knížky. Přesto knížku nechávám ve své knihovničce :)


Originální název: Corporate Affair
Rok vydání: 1993
Opčet stran: 156
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama