VÍC NEPOTŘEBUJI

16. července 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Víc nepotřebuji

Autor: Jo Goodmanová

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Gabriel Whitney, markýz z Eastlynu - pro přátele z Kompas klubu tulák East- se pod tlakem společenských konvencí rozhodne požádat o ruku lady Sophii. Proti svému očekávání je však odmítnut. To probudí jeho zvědavost a později vášnivou touhu po ženě, která ho však stále odmítá pustit do svého života... Lady Sophie Colleyová má pro to své důvody. Svým odmítnutím chce Easta chránit, i když markýz v jejím srdci už dávno své místo má. Jen ona ví, jak nebezpeční pro něj mohou být její bratranci...Třetí díl série Kompas klub (a moje druhá knížka této série) se týká tentokráte Easta, o kterém se ve společnosti vedou řeči, že je zasnouben s lady Sophií. Vypadá to, že ani East nebude mít snadnou cestu k Sophiinu srdci…
Nebudu se opakovat, jak jsem ke knížce přišla, ani kdy jsem ji četla, myslím, že to víte, pokud jste četli recenze poslední dobou. Ale to teď není podstatné.
Stejnš jako i předchozí díl (recenzi najdete zde), jsem si i tuto knížku oblíbila. Nedokážu říct, která se mi líbila víc, kterého ze "Světoběžníků" mám radši, prostě jsou to úžasní muži, kteří drží při sobě a podají si pomocnou ruku, i kdyby o ni měli přijít. A bojují bok po boku, ať jde o jakoukoliv záležitost.
Když už jsme u těch postav, prostě poznáte, který z nich je dobrák a který záporák. Prostě stačí se podívat na postavu a chvilku sledovat jeho jednání a máte jasno. Ale ani tak mi to neubralo chutě do čtení. Co jsem teda moc nepobírala, bylo chování Sophie. Ano, četla jsem anotaci, takže vím, o co se přesně jednalo, ale být já chlap a zažívat se Sophií tohle… tak nevím, kdo to nevydrží dříve.
Každopádně co se tématu týká, jsem relativně spokojena. Nejen, že je příběh o lásce, o kterou se musí teprve bojovat a nevzdávat to, ale zároveň je propleten zápletkou, nad kterou zůstává rozum stát. Teda nikdy bych neudělala to, co Dunsmore… a vůbec jako všichni ze Společenství Střelců. Tahle partička mi byla už od prologu nesympatická a je mi z toho smutno, že vůbec takové spolky existují i na prestižních školách!


Dobrá, už si nebudu stěžovat. Pojďme se podívat na obálky. Česká proti originální. Co byste řekli, která si vydobyla mé srdce? Kdo hádal originál, má pravdu. A kdo dodal, že z výše vyobrazených ta, na které nejsou lidi, vyhrál na celé čáře. Totiž ne, že by se mi nelíbily ani ty druhé dvě, ale prostě mi tam ti lidi moc nesedí, vypadají nepatřičně k ději. Prostě mi tam nesedí, i když, jak známe obálky, mohli jsme dopadnout mnohem hůř, že?
Každopádně jsem ráda, že ji mám doma a těším se, že se k dalšímu re-readingu zase dostanu. A třeba se mi poštěstí pořídit si kompletní sérii.


Originální název: All I ever needed
Série: Kompas Klub (3.)
Rok vydání: 2010
Počet stran: 392
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama