PRVNÍ HROB NAPRAVO

16. září 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: První hrob napravo

Autor: Darynda Jones

Nakladatelství: BETA DobrovskýAnotace: Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, "syn Satanův", jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?Jaké to asi musí mít člověk, který vidí něco, co jiní ne? Takové to je i u Charley, která je Smrtkou. A aby toho neměla málo, zapletla se i s tvorem, kterého nedokáže pořádně identifikovat. Život holt není úplně vždy snadný…
S Charley jsem se setkala už kdysi dávno, ale teď, když jsem si prohlížela stránky Megaknih kvůli mamčině objednávce, našla jsem čtyři díly za zvýhodněnou cenu, tak kdo by se divil, ýe jsem stiskla tlačítko KOUPIT.
Do čtení jsem se dala celkem brzy po obdržení (jen jsem musela dočíst pár knížek). Protože jsem ji četla kdysi dávno, tak mi některé věci z paměti utekly, takže jsem si je mohla připomenout a znovu a znovu se do ní zamilovat.


Příběh Charley, Boba, Reyese a dalších lidí, stvoření, duchů a já nevím, koho ještě, jsem si oblíbila už u prvního čtení, toto byla taková připomínka, proč jsem si ji tehdy oblíbila. I když některé pasáže byly trochu krutější. Ale představa, co všechno se může stát, co je vlastně po smrti, to je k zamyšlení. Opravdu je to možné, nebo je to jen autorčina fantazie?
Co se vzhledu líbí, označování kapitol je opravdu pěkné, náhrobní kámen s číslem a pod tím citát nebo nápis na tričku (i když některé mi asi zas tak moc vtipné nepřijdou). K obálce mám trochu nejasnosti, jo, líbí se mi, ale dovedla bych si i představit něco jiného. I když jsou i mnohem horší fotky. Chtělo by to něco trochu konkrétnějšího, no. Třeba jako ta italská.
Těším se na další díly, sice netuším, kdy se k nim dostanu, ale těším se. Potřebuju zjistit, co má ten Kosťa za plány…


Originální název: First Grave on the Right
Série: Charley Davidson (1.)
Rok vydání: 2013
Počet stran: 352
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama