SRDCE REBELKY

20. září 2017 v 19:21 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Srdce rebelky

Autor: Nora Roberts

Nakladatelství: Harper CollinsAnotace: Na pozadí osudové bitvy u Cullodenu na Skotské vysočině, v níž jakobitská vojska utrpěla porážku od Angličanů, se odehrává jiný souboj - mezi mužem a ženou, jehož vítěznou trofejí je čest, respekt a láska. Skotka Serena MacGregorová už od dětství, kdy jejich údolí napadla skupina vojáků, nemá Angličany vůbec v lásce. A přítel jejího bratra

Brigham Langston není výjimkou, přestože stojí ve sporu o krále na straně Skotů… a přestože Serenu přitahuje. I když si tenhle sympatický a příjemný muž získá náklonnost celé MacGregorovy rodiny, Serena se stále zdráhá připustit si ho k tělu. Ale Brigham s ní má jiné plány. Její krása, nadšení a oddanost ho uchvátily natolik, že je rozhodnutý vybojovat nejen svobodu Skotů, ale i Serenino srdce!


Opět se hlásím s recenzí na knížku, která za to může. Tentokrát mluvím o zářijovém nákupu, opět na Megaknihách (to mi tak říká, že jsem ještě nikde ty přírůstky nezveřejnila - jdu to napravit). Zase mi tu knížku (a ještě jednu) poslala mamka, která ji našla v jedné fb skupině (myslím Outlander). No a jelikož mě zaujala, tak... Ale vážně to musím psát, co bylo dál?
Ani o tom, kde jsem většinou četla, vám nebudu opět psát, moc dobře víte, že většinou se jedná o zastávky a trochu práce. Tak jo, napsala jsem to, spokojeni?
Já teda s knížkou moc, bylo to úplně... Ach
Občas mi sice trochu vadilo chování Sereny, ale to se dá pochopit. To, co zažila jako mladá, je hrozná věc, ale opravdu je zapotřebí házet všechny angličany do jednoho pytle? Vždyť Brigham (dodnes nevím, jak se jeho jméno čte) si na sebe rudý kabát nevzal, právě naopak ho několika rudokabátníkům sundal!


Co mě ale dostalo úplně nejvíc, byly poslední stránky knížky, od té doby, kdy začala bitva u Cullodenu, ty popisy, ta bolest (ano, mami, já vím, Válka není nic hezkého, ale až to budeš číst, pochopíš tu sílu) a utrpení, nechtěla jsem to číst a zároveň byla zvědavá, jak to dopadne, doufala, že se nestane nic špatného (teda k těm hrůzám, které se staly) hlavním postavám. Chtěla jsem brečet, chtěla jsem řvát, nejradši bych něco rozbila. A pořád jsem si říkala, jak je dobře, že žijeme, jak žijeme (i když ani to není žádný med, co?).
Doufám, že z mých dnešních blábolů pochopíte, co jsem tím chtěla říct, a budete se mnou souhlasit, že Nora Roberts (recenze na její knížky můžete najít i pod jejím pseudonymem J. D. Robb, například u Smrtícího zrození nebo Smrtící nevinnost) je opravdu skvělá spisovatelka. A snad bude patřit i mezi vaše oblíbené autory. Mezi mými už dávno je.


Originální název: Rebellion
Rok vydání: 2017
Počet stran: 320
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama