TAJEMSTVÍ VELKÉHO VONTA

8. září 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajemství Velkého Vonta

Autor: Jaroslav Foglar / Marko Čermák

Nakladatelství: Václav Vávra


Anotace: Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti, že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí při tom další tajemství z dávné vontské historie.Myslím, že Rychlé šípy nemusím nikomu představovat. A jestli občas sledujete moje příspěvky, víte, že jsem si nedávno pořídila právě třetí díl této série. I když, jak jsem zjistila po rozbalení balíku, objednala jsem si komix. Ale co už, stejnak každou knížku série mám z jiného vydání a absolutně k sobě nepasují. No a co? Hlavně, že mám sérii komplet (zvláště když připočítáme, že v dnešním rozbaleném balíku jsem našla i volně navazující knížku Poslední tajemství Jana T., ale o tom zas někdy jindy).
Tento útlý komix jsem si otevřela jeden volný večer, když se mi ještě nechtělo spát, ale zároveň jsem nechtěla číst nic náročného. Nějak zvlášť komixy nemusím, prostě mám radši klasické knížky, ale nechápejte mě špatně. Rychlé šípy můžu v jakékoliv formě (jak knihy, komixy, filmy, seriál, jakkoliv).


Přestože v komixu není příběh rozvinut tak moc jako v knize (což je pochopitelné), přesto mě i tentokrát bavil, po těch letech, kdy jsem ho četla naposled. Když k tomu připočítáme opravdu povedené malby Marka, což je naprosto úžasné. Kdybych tak uměla také kreslit, aspoň z poloviny tak dobře jako on.
Jsem ráda, že je připojeno i pár detailnějších informací k předchozím dílům, jak připomenutí příběhů prvního a druhého příběhu, tak i vlastně historie toho, jak došlo k oživení Šípů na papír.
Třeba jednou budu mít i předchozí komixy, myslím,. Že stojí za to.


Série: Stínadelská trilogie (3.)
Rok vydání: 2013
Počet stran: 40
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama