Říjen 2017

KxF JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU

30. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE
Anotace: Nadmíru čilý a podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou, ale ta se po večerech víc než jemu věnuje baletu. "Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek, a tak se mamince snaží nějakého nového manžela (a sobě tatínka) "dohodit"... Na rekreaci při tom narazí na sympatického Luboše..


Před pár dny běžel v televizi tento nesmrtelný film, který máme doma rádi. Shodou okolností mamka asi týden předtím půjčovala právě tyto knížky kolegyni, takže si je taky znovu přečetla. A jakýmsi řízením osudu ten večer přišla, že když četla knížku, jestli se nepodíváme zase na film. Když běžel, tak proč ne?
Já se ke čtení dostala o něco později, ale co už, hlavně, že jsem se dostala, ne?

DRUHÝ HROB NALEVO

28. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Druhý hrob nalevo

Autor: Darynda Jonesová

Nakladatelství: Beta-DobrovskýAnotace: Humor je zapotřebí, protože když se stýkáte s nebožtíky, může vám to zkomplikovat život. Charley Davidsonová, kterou jsme poznali v Prvním hrobu napravo, je příležitostné soukromé očko a pracuje se zesnulými na plný úvazek. Tentokrát se snaží pomoct své nejlepší přítelkyni Cookie v hledání její nezvěstné kamarádky. A jako by toho nebylo dost, záhadný Reyes, "syn Satanův", opustil své pozemské tělo a teď za Charley chodí jako duch. Je to nezbytné, protože jedině tak se podaří Charley ochránit před temnými démony, kteří jsou mnohem otravnější než mrtví lidé!

TAJOMSTVO PRUHOVANEJ MAČKY

24. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajomstvo pruhovanej mačky

Autor: William Arden

Nakladatelství: Mladé letáAnotace: Do Rocky Beach prišiel cirkus pána Carsona. Spolu s ním sa zjaví zlovestný chlapík v tmavom plášti a chce ukradnúť červeno-čiernu pruhovanú hračkársku mačku, cenu za výhru v streľbe do terča. Niekto však vypustí leva z klietky a niekto z cirkusu žije s dvoma tvárami. Traja pátrači sa s chuťou pustia do skúmania záhadných okolností a začínajú tušiť, že v mačke sa ukrýva…

BAJKY BARDA BEEDLEHO

20. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Bajky barda Beedleho

Autor: J. K. Rowling

Nakladatelství: AlbatrosAnotace:Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě - právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi.

TYGROVA PLAVBA

16. října 2017 v 19:02 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tygrova plavba

Autor: Colleen Houck

Nakladatelství: CooBooAnotace: Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest - každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a utkat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.

Fantastická zvířata a kde je najít

12. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Fantastická zvířata a kde je najít

Autor: Mlok Scamander + J. K. Rowling

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše.

RUŠTÍ MAGNÁTI

8. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Cena zapomnění / Miliardář bez minulosti / Láska v Paříži

Autor: Carol Marinelli

Nakladatelství: HarlequinAnotace:
Cena zapomnění - Sev by určitě našel na místo své osobní asistentky vhodnější kandidátku než Naomi. Příliš stydlivou, příliš se červenající a za všechno se omlouvající. Jenže Sev si mohl dovolit nechat se vést i jinými motivy než těmi racionálními! Pro Naomi je práce pro Seva krásným utrpením! Tak ráda by vyhověla jeho neomaleným návrhům, ví ale, že nemůže. A pak se jednou ucho utrhne…

BÁJEČNÉ NAKUPOVÁNÍ DO KOČÁRKU

4. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Báječné nakupování do kočárku

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: B/B artAnotace: Becky se má úžasně. Pracuje v novém londýnském obchodním domě, kupuje s manželem dům svých snů a je těhotná! Její radost násobí zjištění, že ranní nevolnosti lze báječně léčit nákupy! A navíc poprvé v životě nesobecky nakupuje pro někoho jiného. Všechno pro dítě musí mít špičkovou kvalitu, od zařízení dětského pokoje, přes sadu superkočárků, po lékařku, na niž se v těhotenství obracejí všechny londýnské filmové hvězdy a supermodelky a která

Zobawa - Třinec

1. října 2017 v 10:00 | Kit731 a Tom |  Recenze kávočajných zařízení

Slavíme? A jak? No přece zábavně v Zobawě!
Tome už ti je 20 !!! volala na něho Restaurace Zobawa, když zrovna psal na poslední chvíli SMS Hance. "Však já vím!" odpověděl Tom "Domlouvali jsme se, že v 13:00 budu v tvé dominikánské jizbě a budu papat jako o život!"