KxF JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU

30. října 2017 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE
Anotace: Nadmíru čilý a podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou, ale ta se po večerech víc než jemu věnuje baletu. "Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek, a tak se mamince snaží nějakého nového manžela (a sobě tatínka) "dohodit"... Na rekreaci při tom narazí na sympatického Luboše..


Před pár dny běžel v televizi tento nesmrtelný film, který máme doma rádi. Shodou okolností mamka asi týden předtím půjčovala právě tyto knížky kolegyni, takže si je taky znovu přečetla. A jakýmsi řízením osudu ten večer přišla, že když četla knížku, jestli se nepodíváme zase na film. Když běžel, tak proč ne?
Já se ke čtení dostala o něco později, ale co už, hlavně, že jsem se dostala, ne?


Velrybu jsem četla několikrát a na film můžu koukat pořád, takže to celé znám (ještě ne nazpaměť, ale znám), při čtení vidím všechno, co se odehrává, slyším hlasy (myšleno hlavních představitelů, ne… jiné hlasy :D), prostě jsem součástí děje.
Hlavní hrdiny - Annu, Luboše a divokého Vaška - jsem si zamilovala hned při první setkání. Jejich herečtí představitelé jsou vybráni skvěle, nedokážu si na jejich místě představit nikoho jiného. Ten vtip, ten šarm, napětí, tanec - prostě nádhera!


Ještě krátký návrat ke knížce - vydání existuje několik, my máme tohle žluté, které je mi stejně nejbližší. Jak fontem, má tu správnou velikost i tvar, skvělé rozložení stránky, a samozřejmě, jelikož se jedná o zfilmovanou knížku, tak i fotografie. Co na tom, že jsou černobílé, to vůbec knížce na kráse neubírá, právě naopak!


Informace o knížce
Název: Jak vytrhnout velrybě stoličku
Autor: Marie Poledňáková
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 1984
Počet stran: 124


Informace o filmu
Název: Jak vytrhnout velrybě stoličku
Rok natočení: 1977 Československo
Režisér: Marie Poledňáková
Herci: Jana Preissová, Tomáš Holý, František Němec, Vlastimil Harapes, Jana Dítětová, Blanka Waleská, Gabriela Vránová, Petr Kostka, Stella Zázvorková, Robert Vrchota, Viktor Maurer, Jaroslav Hovorka, Miroslav Vydlák, Marie Marešová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama