Listopad 2017

POSLEDNÍ TAJEMSTVÍ JANA T.

24. listopadu 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Poslední tajemství Jana T.

Autor: Jaroslav Velinský "Kapitán Kid"

Nakladatelství: Miloš Uhlíř - BasetAnotace: Poslední tajemství Jana T. je příběhem slavného chlapeckého klubu Rychlých šípů. Završuje známou "stínadelskou" trilogii Jaroslava Foglara-Jestřába, kterého Jaroslav Velinský od svých chlapeckých let osobně znal, a jehož památce je také kniha věnována.

ŘÍKAL JSI TI AMO

20. listopadu 2017 v 11:12 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Říkal jsi ti amo

Autor: Eva Rýznerová

Nakladatelství: MottoAnotace: Příběh mladé Češky, která se jedné letní noci zamiluje do atraktivního cizince. Pod jeho vlivem začíná měnit své každodenní zvyky a zcela podléhá nejen kouzlu romantického muže, ale především Itálie. Je snad konečně zamilovaná? Ale do koho víc - do Massiho nebo do božské italské kuchyně? Hrdinka je okouzlena středomořským způsobem života la dolce vita a s humorem přibližuje římské zvyklosti, charakter italských mužů, návštěvu rušných trhů, i to, jak správně vařit pastu. Kniha je plná vzpomínek na Itálii, podmanivého vyprávění o pozoruhodnostech a krásách Lazia, a nadto je proložena desítkami lahodných receptů odkoukaných přímo z kuchyně italské mamma.

GORDAN – PLÁŽOVÉ POVIEDKY

16. listopadu 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Gordan (Plážové poviedky)

Autor: Siniša Novac

Nakladatelství: PremediaAnotace: "Turistický" poviedkový román Sinišu Novaca Gordan, s podtitulom Plážové poviedky, vznikol spojením jeho dvoch predchádzajúcich kníh s názvami Plážové poviedky a Gordan sa vracia.
Tvoria ho krátke vtipné príbehy, ktoré sa odohrávajú na pláži jedného nemenovaného chorvátskeho turistického mestečka. Ich hlavným hrdinom je chorvátsky mladík Gordan, ktorý na pláži počas letnej sezóny predáva varenú kukuricu. Spolu s ním dotvára kolorit tejto pláže množstvo postáv a postavičiek. Okrem turistov sú to toaletár Željko, šišiar Dario, lehátkar Bojan, kapitán Zoran, majiteľka plážového bufetu Vesna a mnohí ďalší.
Poviedky sú napísané v pôvodnom znení, čo znamená, že dialógy sú prevažne v chorvátčine, ale aj v iných európskych jazykoch.

OPRAWME SE

12. listopadu 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: opRAWme se - po pRAWdě o zdRAWí a stRAWě

Autor: Stanislav Skřička

Vydavatelství: Stanislav SkřičkaAnotace: Kniha je napsána podle scénáře dokumentu točeného s předními odborníky z ozdravných institutů a univerzit na americkém kontinentu.
Je v ní srozumitelně vysvětleno, jak funguje výživa a co v těle dokážou vlastní ozdravné procesy. Biochemické vzorce jsou tu přetlumočeny do lidového podání. Sporné věci a mýty ve stravě se řeší návštěvou pravěku, kde se vždy nachází ta správná odpověď.
V knize se odhalí se spousta mýtů "zdravé stravy", například:

DNA

8. listopadu 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: DNA

Autor: Yrsa Sigurđardóttir

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Ve svém domě v Reykjavíku je brutálně zavražděna mladá žena. Jediným svědkem je její sedmiletá dcerka. Když krátce nato dojde k vraždě další ženy, policie je v koncích.
Jistý radioamatér zachytává podivné vzkazy, které ho s oběma zavražděnými spojují, a tak, hnán zvídavostí, začne pátrat na vlastní pěst. Huldar, policista pověřený vedením vyšetřování, a Freyja, psycholožka vyslýchající sedmiletou dívenku - klíčovou svědkyni, musejí chtě nechtě pracovat bok po boku. Jejich spolupráci komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za tesaře z venkova.

PHILLY A PLAYBOY

4. listopadu 2017 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Philly a playboy

Autor: Linda Turnerová

Nkladatelství: HarlequinAnotace: S politiky bývají problémy. Philadelphia O´Neillová, mladá ředitelka útulku pro lidi, kteří nemají střechu nad hlavou, to ví velmi dobře. Vyzvala proto v televizi muže, na němž záleží schválení zákona o podpoře pro bezdomovce, aby pět dní sloužil v jejím útulku. Kdo z nich bude mít v jejich vzrušujícím souboji nakonec navrch?

BB bar - Karviná

1. listopadu 2017 v 10:00 | Kit731 a Tom |  Recenze kávočajných zařízení

BB bar Karviná

oficiální stránky najdete zde.

Měsíc utekl jako voda a s ním přichází nový článek z naší oblíbené rubriky J vítáme vás u listopadového vydání kávočajných zařízení. Nyní si uděláme zastávku opět u nás doma (nemyslím zcela úplně doma, ale doma jako v Karviné J) a zavítáme v historickém centru města na Masarykově náměstí v BB creamu…. eeeeee…teda… v B-B Baru :D :D (čichací zařízení někdy jindy, ano :D).