KXF FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A KDE JE NAJÍT – PŮVODNÍ SCÉNÁŘ

30. března 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: Fantastická zvířata a kde je najít - původní scénář

Autor: J. K. Rowlingová

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.Myslím, že Fantastická zvířata moc představovat nemusím, milovníci světa Harry Pottera vědí, o co se jedná.
Když to celé začalo, byla jsem tak trochu proti. To víte, už to není klasická potterovka, prostě mě to nijak zvlášť nezaujalo. Jelikož jsem neměla k dispozici knížku, tak jsem se pustila do filmu, ale měla jsem asi špatný formát, plus jsem si to přehrávala na mobilu a to jsem fakt nedala. Pořádně jsem se na to nesoustředila, a tak jsem vypnula film v polovině. Byla bych to vzdala, kdybych ale v Tescu nenatrefila na knížku, zrovna tam měli ve slevě poslední kus! Zadívala jsem se na obálku a zamilovala jsem se do ní. No a tak jsem si tu knížku pořídila.


To, že se jedná o scénář, mi nijak nevadí, vždyť už dlouho čtu nejrůznější divadelní hry a podobné formy, teda občas mi trochu vadily přímo ty scénické zkratky, sice jsem se v nich vyznala (díky ti, Art klapko), ale každopádně jsem ráda, že jsem dala Zvířatům druhou šanci, nakonec to nebylo tak divné, jak jsem se obávala. Ba i film mě napodruhé bavil více, dokonce se těším i na další díly.
Knížka má úžasnou grafiku, jak jsem se již zmínila, do obálky jsem se zamilovala na první pohled. A uvnitř je to také nádherné, jde vidět, že si s tím grafici pohráli. Už jen kvůli tomu by to stálo vlastnit.


Ve filmu se mi líbí nejen příběh (i když teda scéna s Obskuriálem se mi moc nezamlouvá), ale hlavně samotní tvorové, jsou úžasní! (i když bych chtěla vidět kluběnku - ty jsou roztomilé. Copak si Mlok nemůže pořídit kluběnku?). Dokonce i obsazení je povedené - nepatřím sice mezi ty, kteří jsou zamilovaní do Eddieho (že ano, Luci?), ale dívat se na ně dá, dokonce jsou i okamžiky, kdy byste klidně pauzli film a na ten obrázek mohli koukat minuty.
Už chci další díl, viděla jsem trailer a nemám slov. Ne, nechci, potřebuju <3

Oficiální trailer:

Originální název: Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay

Velká Británie / USA, 2016, 133 min
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Režie: David Yates
Hrají: Eddie Redmayne, Dan Fogler, Colin Farrell, Ron Perlman, Katherine Waterston, Alison Sudol,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael | Web | 30. března 2018 v 18:00 | Reagovat

pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama