Duben 2018

KxF HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ

30. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: Harry Potter a kámen mudrců

Autor: J. K. Rowlingová

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk - to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií.

PÍSAŘKA ZE SIENY

28. dubna 2018 v 10:00

Název: Písařka ze Sieny

Autor: M. R: Winawerová

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie z New Yorku, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se zrovna moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí svého bratra, který žil v Itálii, letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do Sieny. Bratr jí nechal dům a k tomu složku s výsledky svého bádání, zabývajícího se tajnými dějinami tohoto toskánského města v dobách jeho naprostého zmaru během morové epidemie ve 14. století.

NĚKDO TO RÁD BLOND

25. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka


Anotace: Co se stane, když se dva nešikovní agenti FBI musí převléct za blonďaté dívky a pokusí se proniknout do vyšší společnosti? Skandál! Šílené situace a nonstop zábava provází bratry, kteří se ze smolařů mění v mladé ženy s postavením!


SMRTÍCÍ SVÁTKY

24. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Smrtící svátky

Autor: J. D. Robb

Nakladatelství: ColumbusAnotace: V New Yorku řádí bestiální vrah, jehož oběti jsou nalézány pečlivě nalíčené, bizarně okrášlené vánočními řetězy a brutálně zneužité. Bezpečnostní kamera pak přinese další otřesné svědectví. Rituální vrah přichází ke dveřím v masce toho nejnevinnějšího, nejromantičtějšího, co si o Vánocích dokážeme představit - v převleku za Santa Clause. Všechny oběti si přály najít spřízněnou duši prostřednictvím Důvěrné známosti.

KAMENNÁ OPICE

22. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kamenná opice

Autor: Jeffery Deaver

Nakladatelství: DominoAnotace: K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti.

BÁJEČNÉ NAKUPOVÁNÍ PŘED SVATBOU

20. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Báječné nakupování před svatbou

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: BB/artAnotace: Becky Bloomwoodové se teď v životě všechno daří. Získala vysněnou práci osobní nákupčí (kdy nakupuje za cizí peníze, a ještě za to bere plat). Bydlí v báječném bytě na Manhattanu se svým přítelem Lukem. Otevřeli si společný účet (i když se občas neshodnou na tom, patří-li módní sukně do výdajů na domácnost). Pak ji Luke požádá o ruku a najednou je její život plný vzruchu. Beckyina maminka chce, aby se vzali v Oxshottu a aby Becky šla v jejích starých nabíraných

PŘESÝPACÍ HODINY

16. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Přesýpací hodiny

Autor: Gray

Nakladatelství: EgmontAnotace: Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem.
Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl.
Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu.
Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?

MAZANEC Z REMOSKY

15. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  ReceptářNedávno byly Velikonoce a na ně se dělává mazanec. I my jsme ho letos s mamkou vyzkoušely, ale ne klasický, ale z remosky. A jak se nám povedl?
Ingredience:
3 PL + 200 ml vlažného mléka, 1 kl + 100 g cukr, 30 g droždí, 1 PL + 360 g ph mouka, špetka soli, 2 žloutky, 120 g tuk, vanilka, citronová kůra, 50 g hrozinek, 50 g mandlí

ZLODĚJKA

12. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zlodějka

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: EgmontAnotace: Ačkoliv už se z nich staly zodpovědné studentky pátého ročníku, zájem o humor a legraci neztratily. Naopak, zdá se, že některé z nich mají pro různé žertíky vytříbený smysl. Jedná se však stále o žerty, když se začnou ztrácet různé věci ze skříně?

SUPERNÍHRADNÍK

10. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace: Středoškolačka Viola je nadšená hráčka fotbalu a udělá pro něj cokoliv! Dokáže využít i toho, že její dvojče, bratr Sebastian, nenastoupí do školy a nemůže se tak zúčastnit očekávaného fotbalového turnaje. Neváhá ani minutu a rozhodne se za něj přestrojit. Tato hra se jí daří až do okamžiku, kdy se zamiluje do spolubydlícího Duka.


MODRÁ ROKLE

8. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Modrá rokle

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: OlympiaAnotace: Hlavní postavou knihy je třináctiletý sportovec Denny, který se vážně zraní na kluzišti. V nemocnici se seznámí s vrstevníkem Oldou a ten jej později přivede do klubu Saturn. S novými kamarády prožije Denny mnohá dobrodružství. Jednou se společně vydají do opuštěného lomu pro jakousi namodralou hlínu, kterou vykupují dva kumpáni, Haryk a Milda. Přitom objeví krasovou oblast plnou skalisek a podzemních prostor, částečně nepřístupných. U jezera velké rozlohy přijdou na stopu dvou neznámých školáků a zjistí, že jeden záhadně zmizel a druhý ho marně hledá. Pouze zpola zatopený člun skýtá jakési tragické vysvětlení. Rozhodnou se pomoci kamarádovi v jeho pátrání a rozluštit záhadu. Na tomto nádherném místě vrcholí později jejich příběh prázdninovým táborem.

MANŽELSKÁ ZKOUŠKA

4. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Manželská zkouška

Autor: Jennifer Probst

Nakladatelství: IkarAnotace: Carina a Venezia Conteovy už svoje štěstí v náruči vysněných mužů našly. Julietta, třetí sestra, nese na svých bedrech odpovědnost za rodinné pekařské impérium La Dolce Famiglia a ani ji nenapadne, že by na světě mohlo být něco víc vzrušujícího než její práce…, dokud nepotká Sawyera Wellse. Nejen že neodolatelný je on sám, navíc rozčeří klidné vody Juliettina rodinného přístavu i neodolatelnou nabídkou: co kdyby se La Dolce Famiglia stala exkluzivním dodavatelem a partnerem jeho nového mezinárodního hotelového řetězce?

Ovečka - Karviná

1. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 a Tom |  Recenze kávočajných zařízení

RESTAURACE OVEČKA"Březen za kamna vlezem duben ještě tam budem" bodejť, když venku nám teploměry ukazují kolem -8 stupňů celsia a když jste venku tak jednou z možností jak se schovat před ukrutnými mrazy a zahřát se nad něčím dobrým je návštěva Kávočajných zařízení u kterého vás pravidelně zdraví Hanka a Tom. Nyní si zavzpomínáme jak jsme se vydali jednoho krásného (deštivého :D) dne do Ovečky (a tím nemyslím tu, která se pase na travnaté louce ale myslím tím restauraci :D věřte nebo ne, vážně takový název nese :D).