KAMENNÁ OPICE

22. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kamenná opice

Autor: Jeffery Deaver

Nakladatelství: DominoAnotace: K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti.Kdo z nás nikdy nenarazil na zmínku o imigrantech, kteří se mnohdy ani nedostanou tam, kam by chtěli, živí? U mě jste se již mohli s tímto tématem setkat v knize Zloději lidí od Roberta Craise (recenzi najdete tady), při které mi běhal mráz po zádech. A jak dopadla Kamenná opice od Jeffery Deavera?
Popravdě - když jsem se rozhodla, že si Linca letos přečtu znovu a pokud možno všechny díly, do tohoto dílu se mi moc nechtělo, její děj jsem si pamatovala z prvního čtení a už jen při té vzpomínce mi bylo úzko. Ale nakonec jsem se překonala a pustila se do čtení.
Nebylo mi zrovna nejlíp, to téma je samo o sobě smutné, že člověk nemůže být v bezpečí ani doma. A když si představíte, kolik peněz musíte sehnat, abyste měli aspoň naději, že se dostanete do Nového světa, a stejně se tam nemusíte dostat… Jak vůbec můžou lidi v klidu spát? Tohle vymyslet na lidi, kteří by dali cokoliv za to, aby byli jejich nejbližší v bezpečí, tu špínu, prostě hnus!


Každopádně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, stejně jako i předchozí díly byla čtivá, napínavá od začátku do konce a bavila mě. Sice kdybych si měla vybrat jednu jeho knížku, kterou si přečíst znovu, tak Kamenná opice by to asi nebyla. Tolik zla fakt nepotřebuju, i když by si ji měl přečíst každý, aby věděl, co je vlastně dnešní svět zač. Protože i kdyby ona věc s imigranty z Číny skončila, stále tu budou nějací nešťastní uprchlíci. Měli bychom se zamyslet, co udělat pro to, aby byl svět klidnější, bezpečnější a šťastnější.
Zamysleme se.


Originální název: The Stone Monkey
Série: Lincoln Rhyme (4.)
Rok vydání: 2002
Počet stran: 439
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama