KxF HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ

30. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: Harry Potter a kámen mudrců

Autor: J. K. Rowlingová

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk - to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií.

Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem…


Myslím, že Harryho nijak zvlášť nemusím představovat, vždyť je to celosvětově známá postava.
Už ani nedokážu říct, kolikrát jsem měla tu čest se s Harrym setkat, ovšem úplný začátek si pamatuju přesně. Byla jsem na základce a ten den jsem přespávala u spolužačky. No a před spaním jsme si četly z knížky, kterou ona měla (já až později. Ale vyplatilo se čekat). A tím vlastně začala má "posedlost", která příznivě ovlivnila můj život.
Ani k filmu jsem se nedostala hned, jak vyšel, vlastně až do sedmého dílu jsem ho nikdy neviděla v kině. Zato na kazety (a posléze DVD) jsem koukala dokola a dokola a dokola… a občas se podívám i teď (už ne tak častěji, ale stále s chutí). I když běží filmy v televizi, vždycky má Harry přednost před jinými filmy. I knížky můžu číst opakovaně, nikdy mě neomrzí.


Co se příběhu i obsazení týká, je povedené a po těch kolika letech si nedovedu představit, že by se v oněch rolích objevil někdo jiný, kdeže. Jednoho dne bych se chtěla aspoň s několika herci setkat, bylo by to úžasné.
Vlastně by bylo skvělé žít v kouzelnickém světě, nejen prostřednictvím hry. Vlastně se ve hře můžete stát studentem Bradavic (nyní i v nově vydané hře Hogwards Mysteries - tu Merlinžel nehraji, ale díky mému aktivnímu okolí vím, o co se tam jedná).
Prostě celý svět je geniální a vymyšlený do nejmenších detailů, mnohdy ještě po letech se objevují další a další záhady. A to je na tom úchvatné - i po takové době odhalovat další "velikonoční vejce", to je známka opravdu dobrého příběhu. A to rozhodně Harry je.

Oficiální trailer:

Originální název: Harry Potter and the Sorcerer´s Stone

Velká Británie / USA, 2001, 152 min
Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Režie: Chris Columbus
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Tom Felton, Richard Griffiths, Alan Rickman, Zoë Wanamaker, Maggie Smith, …
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama