Ovečka - Karviná

1. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 a Tom |  Recenze kávočajných zařízení

RESTAURACE OVEČKA"Březen za kamna vlezem duben ještě tam budem" bodejť, když venku nám teploměry ukazují kolem -8 stupňů celsia a když jste venku tak jednou z možností jak se schovat před ukrutnými mrazy a zahřát se nad něčím dobrým je návštěva Kávočajných zařízení u kterého vás pravidelně zdraví Hanka a Tom. Nyní si zavzpomínáme jak jsme se vydali jednoho krásného (deštivého :D) dne do Ovečky (a tím nemyslím tu, která se pase na travnaté louce ale myslím tím restauraci :D věřte nebo ne, vážně takový název nese :D).


Oficiální stránky restaurace najdete zde.

Píše se devatenáctého listopadu roku 2016 (myslím, že to byla sobota) a nás čekal pravidelně nepravidelný koncert s kostelním sborem, kde oba vypomáháme (k dnešnímu dni spíše platí slovo vypomáhali, ale to teď není podstatné). Tento koncert se odehrával v Polsku, ale detaily vás nebudu nudit (eh, ani můj mozek mě jimi nechce zahlcovat a pro jistotu radši většinu událostí zapomněl). Ale když jsme jeli zpátky, tak jsme se, úplně najednou, rozhodli, že na co končit takový smutný upršený den (vidíte? Já déšť moc nemusím, na rozdíl od NĚKOHO!). A proč si někam nevyjít? Zvláště, když autobus zastavuje přímo u jedné restaurace, kde jsme ještě nebyli… a tak jsme se vydali do Ovečky. (a to stvoření vedle mě se pořád směje, netušíte, čemu?)
No vlastně ani já sám nevím čemu :D. Ani tehdy nevím, čí že to byl vlastně nápad jít si sednout "do Ovečky" (no, že se vlastně ptám :D a vůbec… co ty uvozovky Tomíku :D). Nyní jsem zjistil, že trpím samomluvou ale… no víte co radši se vrátíme k samotnému recenzování :D. Restaurace jako taková se nachází na okraji našeho města (vy jste snad viděli někoho pást ovečky v centru města :D) mezi rodinnými domky takže si myslím, že o zákazníky hlavně v letním období nemají nouzi. Při pohledu z venku na mě působí jako klasická budova (lépe řečeno architektonicky jednoduchá :)). Kdybych se měl vyjádřit k interiéru tak bych řekl, že to vypadá jako v krásně zrekonstruované vesnické hospůdce :).


Teď to bude znít trochu divně, ale jako "Ovečkou nepolíbená" (čti - nikdy jsem tam nebyla), jsem si návštěvu patřičně užila, i když… i když. Interiéry i exteriéry jsou opravdu krásné, škoda, že jsem si nemohla projít celou restauraci a podívat se i do pivovaru (přestože pivo nepiju), ale i tak jsme v ono sobotním deštivém podvečeru našli volný stolek. Výhled jsem měla pěkný (a tím myslím i starodávné nápisy z roku 1901, kdy restaurace vznikla), nikde žádný nepořádek. Snad nemusím představovat, co jsme si objednali (ostatně Tomovu objednávku vidíte na fotce sami). Jen, co mě fakt mrzelo, byla celková hlučnost, i když jsme seděli u jednoho stolku, tak jsem prakticky skoro nic neslyšela. A jako nevím, jak to vidíte vy, ale jít si s někým sednout na kafe a neslyšet pomalu vlastní slovo není zrovna nejlepší…
Na fotce jak můžete vidět mi bylo natočeno Larischovo pivo 12 stupňové (tzn. že Hanka vzala kameru a prostě nafilmovala pivo :D… a dost už! Konec srandy :D), které také bylo poctivě vychlazené na 7.schodu :) mimo jiné také můžete vidět jak píšu našemu kamarádovi, který vůbec nemá tušení o tom, že jsme se na něčem domlouvali a nevěřícně kroutí hlavou - Tímto tě zdravíme, Matěji :D)

Fajn, tak to by tak bylo všechno, co nás k tomu napadlo (příště bychom asi měli recenzovat dříve než po roce, což?). a jelikož zůstalo hodnocení na mě (pěkně děkuji, Tome :P), tak… pojďme na to.
Restaurace Ovečka (ano, můžeš se naposled zasmát) se nachází v relativně klidném, avšak dostupném místě. Vybavení je sympatické a takové domácí, jen atmosféra by mohla být klidnější. Obsluha není špatná, naopak si nás všímali (na rozdíl od třeba Retra, ehm) a byli příjemní a sympatičtí. Ceny jsou také slušné, celkově se jedná o pěkné místo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama