PÍSAŘKA ZE SIENY

28. dubna 2018 v 10:00

Název: Písařka ze Sieny

Autor: M. R: Winawerová

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie z New Yorku, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se zrovna moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí svého bratra, který žil v Itálii, letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do Sieny. Bratr jí nechal dům a k tomu složku s výsledky svého bádání, zabývajícího se tajnými dějinami tohoto toskánského města v dobách jeho naprostého zmaru během morové epidemie ve 14. století.

Beatrice se stále hlouběji noří do tajemství, které jí zanechal, a jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu ke svému překvapení zahlédne svou vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně protnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány. S pomocí Gabriela odhalí zlovolné spiknutí, jehož důsledky zasahují až do stovky let vzdálené budoucnosti. V okamžiku, kdy si černá smrt začíná vybírat první oběti, se Beatrice musí rozhodnout, do které doby skutečně patří.


Ještě teď, několik hodin po dočtení knížky, nemám pořádně slov. Knížka byla prostě úžasná a já se do ní zamilovala. Tak, jak se píše na obálce, i já, milovnice Cizinky, jí propadla. A rozhodně to nebylo naše první setkání, v budoucnu se k ní plánuji vrátit (ostatně jako k mým srdcovkám).
Jakmile mi přišla nabídka na recenzi knížky, ani jsem nezaváhala. Jak asi víte, miluji cestování časem a Itálii. Cestování kvůli poznávání nových míst, historických souvislostí a taky kvůli těm úžasným mužským hrdinům. Ti, kteří vědí, co jejich milovaná cestovatelka časem potřebuje. A tady se spojuje obojí. I když jsem se zpočátku trochu obávala, zdali se Melodii podaří odpovědět na všechny otázky, tahle starost je za mnou.


K obálkám můžu říct, že jsou nesmírně krásné, ať již originální nebo naše, jsems nimi spokojená a ráda se na ně koukám. Znáte to - máte úžasnou knížku s krásnou obálkou a pořád na ni musíte koukat, dotýkat se jí, prostě ji chcete číst a zároveň nechcete, protože loučení je těžké a ještě nejste připraveni se s ní rozejít. Mít knížku z půjčovny, hned bych si ji šla pořídit (Mami, máš se na c o těšit).
Musím uznat, že knížka se četla skvěle, i když mi chvilku trvalo, než jsem se do čtení pořádně zakousla (ale takové knížky o cestování většinou jsou). Ale pak už mě nepustila a já litovala, že musím čtení přerušit. Nebýt jejího objemu, tak ji s sebou nosím i do práce, ale to bych do kabelky nenacpala už vážně nic. K Beatrice a Gabrielovi jsem se vracela ráda, zařadili se mezi mé oblíbené páry a vůbec by mi nevadilo, kdyby se o nich objevila ještě nějaká povídka, vždyť proč ne?

Knížku si můžete koupit tady.


Originální název: The Scribe of Siena
Rok vydání: 2018
Počet stran: 452

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama