PŘESÝPACÍ HODINY

16. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Přesýpací hodiny

Autor: Gray

Nakladatelství: EgmontAnotace: Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem.
Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl.
Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu.
Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?Ve třetím díle známé upírské série se poprvé nevyskytujeme na Akademii Evernight, ale úplně mimo - v různých základnách lovců upírů, Černého kříže, poté i mimo ně. Stále je tu však hrozivé nebezpečí - co když Kříž odhalí, kdo je Bianca zač? A kdy se konečně kolem ní přestanou motat přízraky?
I tento díl jsem kdysi sehnala v Levných knihách, za což jsem nesmírně ráda. I když mi Bianca většinu doby leze na nervy (napsala bych "pije krev", ale to by bylo trochu moc :D). Proč jednoduše nemůže říct Lucasovi pravdu? Je sice hezké, že se ho snaží chránit a nezatěžovat víc, než je nutné… ale jde o zdraví! A když je mezi dvěma takový vztah jako mezi Biancou a Lucasem, tak by spolu měli pořádně mluvit.
Ovšem ještě více protivná než Bianca je Charity. Ne, není protivná, je přímo příšerná! Tohle se nedělá! A násilím lásku nezískáš, chápeš to už, Charity? Nezískáš!!!


Autorce se podařilo vykreslit atmosféru proměny, abych nespoilerovala, přečtěte si. Osobně bych teda nic podobného nechtěla zažít. Až tedy na to přátelství. Vic je úžasný nápomocný člověk… a i Ranulf a Balthazar dělají, co je v jejich silách.
Ke knížce se určitě zase vrátím, čte se dobře, děj je (většinou) svižný a hýbe se dopředu, prostě sérii jsem si oblíbila (přestože není v TOP pětce).
Těším se i na další díly, nejen kvůli vyvedeným obálkám, prostě jsem měla při výběru šťastnou ruku.


Originální název: Hourglass
Série: Akademie Evernight (3.)
Rok vydání: 2010
Počet stran: 330
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama