SMRTÍCÍ SVÁTKY

24. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Smrtící svátky

Autor: J. D. Robb

Nakladatelství: ColumbusAnotace: V New Yorku řádí bestiální vrah, jehož oběti jsou nalézány pečlivě nalíčené, bizarně okrášlené vánočními řetězy a brutálně zneužité. Bezpečnostní kamera pak přinese další otřesné svědectví. Rituální vrah přichází ke dveřím v masce toho nejnevinnějšího, nejromantičtějšího, co si o Vánocích dokážeme představit - v převleku za Santa Clause. Všechny oběti si přály najít spřízněnou duši prostřednictvím Důvěrné známosti.Ti, kteří mě znají delší dobu, jistě vědí, že knihy od Nory patří mezi mé oblíbené. A série s Evou Dallasovou jsou úžasné!
Stejně jako u předchozích dílů se mi i tento četl nesmírně dobře, bavila jsem se, byla napnutá jako kšandy a opět si ověřila, že by ze mě dobrý detektiv nebyl. No co, každý jsme stvořený k něčemu jinému (jen přijít na to, k čemu).

On the first day of Christmas my true love gave to me…

Kdo by řekl, že tato prostá vánoční koleda může přinést tolik bolesti a znepokojení. A že se symbol radosti, Santa Claus, stává symbolem smrti? Proč to vůbec lidi dělají? Copak se to nedá vyřešit jinak? To nemohl vyhledat nějakou pomoc? Je to prostě strašně smutné, co jsou schopni lidi udělat… a proč vůbec? Pro vlastní potěchu a uspokojení?


Eva je úžasný člověk a má kolem sebe skvělé lidi, kteří jí pomáhají, jako by šlo o život (popravdě - o život tam jde, a ne jen o jeden). I když by se mohlo zdát, že se nedá vymyslet žádné nové téma, Nora ukazuje, že opak je pravdou. Prostě každá její knížka je originální a skvělá! A klidně bych si ji přečetla znovu. A samozřejmě ji potřebuji i v papírové formě, k těm svým pár kouskům, co už mám.


Originální název: Holiday in Death
Série: Eva Dallasová (7.)
Rok vydání: 2002
Počet stran: 28
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama