ZLODĚJKA

12. dubna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zlodějka

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: EgmontAnotace: Ačkoliv už se z nich staly zodpovědné studentky pátého ročníku, zájem o humor a legraci neztratily. Naopak, zdá se, že některé z nich mají pro různé žertíky vytříbený smysl. Jedná se však stále o žerty, když se začnou ztrácet různé věci ze skříně?Závěrečný díl o dvojčatech ze St. Clare, jejich kamarádkách, učitelkách, dobrodružstvích, ale hlavně přátelství, patří mezi mé oblíbené knihy. I když se v nich už tolik nejedná o děvčatech jako v předchozích dílech, velká pozornost je upřena i na mladší dívky, zvláště prvačky a druhačky, mezi kterými hraje velkou roli Antoinetta a Jane. Ale i přesto ji mám ráda.
Získat moc je velká zodpovědnost, a jak se můžeme dočíst, ne všichni ji zvládnou hned. A jsou i tací, kteří své pravomoce zneužívají. Naopak jsou tu i jiná děvčata, která stále vědí, co už je moc a co je naopak v pořádku.


Hned na začátku se zmíním o obálce. Ta od Zlodějky se mi moc nezdá, tématicky mi moc nesedí, protože vlastně ukazuje jen dvojčata, která zabírají celou stránku. Ale ony nejsou nejhlavnější v tomto díle. To od knihy Dvojčata v pátém ročníku už je lepší, prostě se mi líbí více. Ale co už, hlavní je, že kniha má u mě místo, ne? Ani ty anglické obálky nejsou špatné, i když je od pohledu zřejmé, že se jedná o knihy pro mladší čtenářky.
Přestože je určena, jak jsem psala výše, pro mladší čtenářky, ráda se k ní vracím, i když už dávno nejsem cílová skupina. Ale to mi vůbec nevadí, celá série je, stejně jako další autorčiny knížky, nesmírně čtivá, vtipná a také poučná.
I když nad některými počiny možná budete, stejně jako já, nechápavě vrtět hlavou, jistě se aspoň nad příběhy studentek St. Clare usmějete. Vždyť narodit se jinde a jindy, třeba i vy byste mohli zažívat stejné příhody… a možná některé zažíváte i tak.


Originální název: Fifth Formers of St Clares
Série: Dvojčata (6.)
Rok vydání: 1997
Počet stran: 158
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simona Gray | Web | 17. dubna 2018 v 20:21 | Reagovat

Ach, božínku, Enid Blytonová :3 Slávna päťka bola moje detstvo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama