Květen 2018

KXF DUFF

30. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: OTKA

Autor: Kody Keplinger

Nakladatelství: CooBooAnotace: Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a zdaleka si nemyslí, že je mezi svými kamarádkami ta nejkrásnější. Je taky moc chytrá na to, aby skočila na lep sladkým řečičkám školního hezouna Wesleyho Rushe. Bianca ho vlastně nenávidí. A když jí dá tu nepěknou přezdívku, vychrstne mu colu přímo do obličeje.

ZÁKON VĚRNÝCH STRÁŽCŮ

28. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zákon věrných strážců

Autor: František Kožík

Nakladatelství: SNDK - Státní nakladatelství dětské knihyAnotace: Příběh z venkovské školy vypráví o chlapcích, kteří po vzoru indiánského náčelníka Vinetoua založí družinu věrných strážců; každý z nich si zvolí člověka, jemuž chce být ochráncem, aniž o tom věděl on i kdokoli jiný, a ve své skryté ušlechtilosti, obětavosti a statečnosti nachází zdroj bohatého vnitřního uspokojení.

JUMP STREET

25. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace:
1. Schmidt a Jenko se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona. Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock'n'roll, jsou zcela k ničemu. Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili - a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí.

VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ

24. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Vánoční překvapení

Autor: Janice Carter

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Do malého městečka Bennetts Hill přijíždí mladá historička umění Nora. Nejenže chce uniknout vánočnímu shonu velkoměsta, ale především chce pracovat na životopise místní malířky, která před lety záhadně zmizla. Ještě netuší, že její plán neruší šokující objev, ale i velmi pohledný místní šerif Dan.

BÁJEČNÉ MININAKUPOVÁNÍ

20. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Báječné mininakupování

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: BB/artAnotace: Becky Brandonová (rozená Bloomwoodová) si myslela, že mít dítě je hračka a že narozením dcerky se jí splnil tajný sen - na celý život si pořídit kamarádku na nakupování. Ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Minnie má k nakupování naprosto odlišný přístup. Kamkoli přijde, zůstává po ní spoušť, jejím nejoblíbenějším slovem je "mojééé" a miluje drahé značkové kabelky.

TŘETÍ HROB PŘÍMO PŘED NOSEM

16. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Třetí hrob přímo před nosem

Autor: Darynda Jones

Nakladatelství: Beta-DobrovskýAnotace: Vstupte do světa soukromé vyšetřovatelky z Nového Mexika se specializací na paranormální jevy. "Smrtka" Charlie Davidsonová se vrací! A lije do sebe černé kafe, protože kdykoli zavře oči, vidí jeho - Reyese Farrowa, napůl člověka, napůl supermodela, a navrch ještě Satanova syna! Uvěznila ho sice na věčnost ve fyzickém těle, ale tak snadné to zase nebude. Teď musí vyřešit případ nezvěstné manželky, poradit si s egocentrickým doktůrkem, uklidnit svého ustaraného tatínka a vypořádat se s gangem motorkářů.

DORT

15. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  ReceptářDneska bych se s vámi chtěla podělit o náš oblíbený a často pečený dort. Pečeme ho k nejrůznějším příležitostem, ať již narozeniny, výročí nebo nějaká úspěšná událost. Není nijak těžký, nejnáročnější je vymyslet zdobení.

Ingredience:
Těsto (na jedno vejce) - 3 dkg cukru, 4 dkg polohrubé mouky, 1 PL studené vody
* kakaové - přidat 2 PL kakaa, 1 PL olej, trochu prášku do pečiva
* ořechové - na 5 vajec 15 dkg mouky, 5 dkg ořechů, ½ prášku do pečiva
Náplň - ½ l mléka, 2 pudinky (libovolné příchutě), 20 dkg cukru, 1 máslo, rum

BUBNY PODZIMU

12. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Bubny podzimu

Autor: Diana Gabaldon

Nakladatelství: OmegaAnotace: Hrdinka bestselleru Cizinka, Claire, se v Bubnech podzimu vrací společně se svým manželem Jamiem Fraserem, aby společně našli nový život v amerických koloniích. Předchozí román Mořeplavec skončil, když ztroskotali v Georgii v roce 1765, šťastní, že jsou pryč ze Skotska.

COPAK JE TO ZA VOJÁKA

9. května 2018 v 20:31 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace: V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele.


DOBRODRUŽSTVÍ V ZEMI NIKOHO

8. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Dobrodružství v Zemi Nikoho

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: SNTL - Nakladatelství technické literaturyAnotace: Jedna z autorových nejslavnějších knih vypráví o partě chlapců, kteří v divoké krajině opuštěných lomů pátrají po zkamenělých trilobitech.

HĽADANIE VYTÚŽENÉHO DŇA

4. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hľadanie vytúženého dňa

Autor: Jennifer Probst

Nakladatelství: IkarAnotace: V malebnom mestečku Verily v tesnom susedstve NewYorku sa Kate Seymourovej a jej dvom najlepším priateľkám a spoluzakladateľkám zoznamovacej agentúry Kinnections nesmierne darí. No Kate nie je len úspešnou majiteľkou agentúry. Do vienka dostala neobyčajný dar, dotyk, vďaka ktorému s neochvejnou istotou odhalí, či to, čo vzniká medzi dvomi ľuďmi, je láska. Pocíti ho, keď sa dotkne záhadnej knihy ľúbostných zaklínadiel vo svojom obľúbenom antikvariáte... a s ešte väčšou silou, keď stretne Slada Montgomeryho, takmer vo všetkých smeroch úžasného a sexi rozvodového právnika. Slade jedného dňa vtrhne do Kinnections, pretože sa obáva, že praktiky agentúry sú pochybné a

HOSPŮDKA U PARKU - KARVINÁ

1. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze kávočajných zařízení

Dnešní recenze bude trochu nezvyklá, jelikož ji budu psát jen já (a podle rozpisu by i delší dobu neměla být v této rubrice další recenze. To víte, moc nikam nechodím…)

Dneska vám představím

Hospůdku u parku.