BUBNY PODZIMU

12. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Bubny podzimu

Autor: Diana Gabaldon

Nakladatelství: OmegaAnotace: Hrdinka bestselleru Cizinka, Claire, se v Bubnech podzimu vrací společně se svým manželem Jamiem Fraserem, aby společně našli nový život v amerických koloniích. Předchozí román Mořeplavec skončil, když ztroskotali v Georgii v roce 1765, šťastní, že jsou pryč ze Skotska.

Bubny podzimu začínají tam, kde Mořeplavec skončil. Jamie s Claire, Fergusem a Ianem se vydávají do Charlestonu a Wilmingtonu, než se usadí v kopcích severní Karolíny, kde doufají, že si vybudují nový domov. Ve stejné době zůstává Brianna Ellen Randallová a její nápadník, historik Roger Wakefield ve 20. století. Brianna teď osiřela, když se její matka vrátila do minulosti a ona má problém s tím tenhle fakt přijmout. Také je zvědavá na svého otce, kterého nikdy nepotkala, načež objeví tragický kus historie, který muže ovlivnit štěstí jejích rodičů. Tenhle objev ji přesvědčí, aby se sama vrátila v čase a zachránila svoje rodiče. Roger ji následuje.


Když se mi nabídla možnost zrecenzovat Bubny podzimu, neváhala jsem ani okamžik. I když jsem zpočátku tvrdila, že si počkám až na vydání se seriálovou obálkou. Haha - slova. Celá série je totiž tak návyková, že potřebujete vědět, jak to bude dál, vracíte se k předchozím dílům, čtete je dokola a dokola a dokola… a prostě je potřebujete mít pořád u sebe. A tak není divu, že jsme s mamkou jásaly, když jsme se dozvěděly, že jsme hrdými majitelkami právě Bubnů.
Do čtení jsem se pustila hned po obdržení, vůbec mi nevadilo, že počet stran je vyšší než předchozí díly. Právě naopak! Více stran znamená více Jamieho (ať již v podobě toho úžasného skotského horala či jeho dcery) a toho není nikdy dost.


I při druhém čtení (první probíhalo v říjnu roku 2016 v elektronické podobě) jsem se utvrdila v tom, že Bubny patří mezi moje nejoblíbenější díly. Přečetla jsem celou bibličku za poměrně krátkou dobu, nemohla jsem se prostě odtrhnout a na konci jsem zalitovala, že kniha skončila. To jako vážně? Ale já potřebuji další díly! A taky bych se nezlobila, kdyby zveřejňovali seriál. Řeknu vám - závislost je hrozná, ale pokud je tou závislostí kdokoliv z Fraserovic rodiny, stojí za to do toho spadnout po hlavě.
I když některé scény mohou čtenáři přijít trochu jako zbytečné, pro mě nebyly žádnou překážkou, právě naopak, připadala jsem si, jako bych byla součástí děje, byla jsem jednou z osadníků Nového světa a prozkoumávala nové situace (byť nám již známé). Radovala jsem se, bála se o život svých "blízkých" i dalších, trnula hrůzou a dokonce i (už se za to nestydím) prolila pár slzí.
Miluji celou sérii, vlastně nechápu, jak jsem zpočátku mohla odolávat! Takovou blbost už nikdy neudělám. A rozhodně se těším na další díly, ať již knižní nebo seriálové. A vím, že tohle není mé poslední setkání s Bubny podzimu. V budoucnu se k nim opět vrátím. A doufám, že vy se vrátíte se mnou. I když jen na stránkách knihy.

Knížku si můžete koupit zde.


Originální název: Drums of Autumn
Série: Cizinka (4.)
Rok vydání: 2018
Počet stran: 1168

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Omega.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama