COPAK JE TO ZA VOJÁKA

9. května 2018 v 20:31 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace: V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele.Jak asi dobře víte, nemám ráda vojenské, válečné ani podobné věci. Ale tenhle film je jeden ze dvou kinematografických počinů, na které můžu koukat opakovaně a neomrzí mě (recenzi na onu druhou, seriál Chlapci a chlapi, si můžete přečíst tady).
Mám pocit, že poprvé jsem se na Vojáka koukala s našima (ono na něj koukáme většinou společně, když ho dávají v televizi. Nebo ho aspoň posloucháme). Některé scény si pamatujeme tak, že je pronášíme zároveň s postavami a pořád se jim smějeme. Prostě jsou již legendární tak, že nenudí.
I obsazení se mi líbí. I když tam jsou některé postavy, které fakt nemusím, svých rolí se zhostili s vervou a ve Vojákovi mi vůbec nevadí. I když některé skoky mi přijdou trochu moc hrr - tady se děje jedna věc a hned na to navazuje jiná, ne příliš navazující? Přesto si nestěžuju.
Co se týká Koubova života, tady by se jeden styděl. Vždyť on je notorický holkař, který poslouchá hlas svého… srdce! A otočí se za každou sukní (i když se snaží… což mu ovšem lidi kolem moc nezlehčují).
Stejně mám ale ten film ráda a kdykoliv zase půjde v televizi, tak se na něj podívám. Nebo si ho pustím i z vlastní iniciativy. A proč taky ne? Je to dobrá oddechovka, u které se člověk zasměje.

Trailer

1987, 85 min
Země původu: Československo


Žánr: Komedie
Režie: Petr Tuček
Hrají: Jiří Langmajer, Karel Roden, Veronika Gajerová, Vítězslav Jandák, Pavel Hejlík, Oldřich Velen, Tomáš Valík, Václav Čížkovský,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama