DOBRODRUŽSTVÍ V ZEMI NIKOHO

8. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Dobrodružství v Zemi Nikoho

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: SNTL - Nakladatelství technické literaturyAnotace: Jedna z autorových nejslavnějších knih vypráví o partě chlapců, kteří v divoké krajině opuštěných lomů pátrají po zkamenělých trilobitech.Jsem tady s recenzí na další foglarovku, která si vydobyla místo v mém srdci. Přestože mezi nejoblíbenější se stále nedostává.
Kdo ví, jak jsem se ke knížce dostala poprvé, jak jsem ji sehnala v papírové podobě, to už je dávno. Ale nelituji toho, protože knížka je skvělá. I když nad některými okamžiky jsem zuřila. Například nad začátky jednání s Ontariem. Tohle že je správná chlapecká parta? Vydírat ostatní, a když člověk drží tajemství jiných, tak ho sprostě pronásledovat a vyhrožovat mu? Není divu, že je hodně lidí, kterou tuhle partičku nemají rádi. I když spousta lidí jich rádi mají. Jako jo, dělají záslužnou činnost pro všechny, jako psaní příběhu, pořádání her… ale vydírání?
Každopádně příběh je povedený, jako doposud, i když i tak jsou některé počiny nepochopitelné. Vím, že důvěra je důležitá, ale jak může někdo odmítat pomoc, i když ví, že přichází problémy a nebezpečí? Proč se aspoň trochu nesnaží? A tolik lhaní… jako jo, každý občas zalže - ale copak se neříká, že s pravdou nejdál dojdeš?
Každopádně Dobrodružství v Zemi Nikoho je skvělá knížka, ke které se ráda vracím. Není nijak tlustá, ale i na těch několika stránkách najdeme všechno, co je ve foglarovkách typické - přátelství, dobrodružství, přemýšlení, nebezpečí a dobrá srdce. Kdo by odolal?


Rok vydání: 1990
Počet stran: 201
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama