JUMP STREET

25. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace:
1. Schmidt a Jenko se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona. Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock'n'roll, jsou zcela k ničemu. Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili - a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí.

2. Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta a Jenka velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo.


Mslím, že o známé komedii podle stejnojmenného seriálu, ve které má svou roli i Johnny Depp, jste již aspoň slyšeli. A možná jste na něj i nedávno dívali na Prima Max, kde vysílali první díl (filmu, ne seriálu).
Já se k filmu dostala právě kvůli Johnnymu, možná už jsem někdy zmiňovala, že kamarádka je velký fanoušek tohoto herce (a to je ještě slabé slovo… promiň, Luci :D). Jak je jejím zvykem, tak nám (zase) pouštěla ukázky, ve kterých hrají její miláčci. A jelikož bylo nějak více času, rovnou jsme se podívali na celý film. O pár dní později jsem na něj koukala s našima… A když můžu, tak na něj koukám.

Jenko: Zaslechl jsem, že je vájfáj k dispozici po celý škole.
Schmidt: A myslíš vájfáj jako tu drogu nebo vájfáj jako wifi?

Vyšel i druhý díl, který je taky dobrý, ale prostě jednička se mi líbí více! Svou roli v tom hraje i skvělý výběr herců, samozřejmě jedničkou je Channing (i když kvůli chování jeho postavy bych mu nejradši vrazila… no jo, kámoš…)
Celkově, Jump Street je film, u kterého si řeknete "to je dobrá blbost" a budete se popadat smíchy za břicho. Aspoň v našem případě to tak bylo (stále vede prim "radioaktivní pavouk" :D)
Rozhodně s Jump Street nekončím. A kdyby se konec dvojky stal pravdou, budu nadšená jako veverka na drogách.

Oficiální trailery:

2012, 109 min / 2014, 112 min
Země původu: USA


Originální název: 21 Jump Street / 22 Jump Street
Žánr: Akční / Komedie / Krimi
Režie: Phil Lord, Christopher Miller
Hrají: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco, Rob Riggle, Ice Cube, DeRay Davis, Ellie Kemper, Johnny Depp… / Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens West, Jillian Bell, Ice Cube, Keith Lucas,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama