KXF DUFF

30. května 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: OTKA

Autor: Kody Keplinger

Nakladatelství: CooBooAnotace: Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a zdaleka si nemyslí, že je mezi svými kamarádkami ta nejkrásnější. Je taky moc chytrá na to, aby skočila na lep sladkým řečičkám školního hezouna Wesleyho Rushe. Bianca ho vlastně nenávidí. A když jí dá tu nepěknou přezdívku, vychrstne mu colu přímo do obličeje.

Ale doma to teď nestojí za nic a Bianca touží po rozptýlení. Což dopadne tak, že Wesleyho políbí. A co hůř, líbí se jí to! Při pokusu se z toho nějak vykroutit se z ní a jejího úhlavního nepřítele stanou "kamarádi s výhodami". Což se samozřejmě brutálně nevydaří. Wesley neumí moc naslouchat a jeho život taky stojí za starou belu. A Bianca si s hrůzou uvědomí, že do kluka, kterého nenáviděla, začíná být trochu zamilovaná.


Jistě jste si všimli, že každá skupina přátel má "(V)OTKU". Co že to vlastně je? Nebojte, není to sprosté slovo, i když to tak může vypadat. Jde o tzv. "(vybranou) ošklivou tlustou kamarádku", prostě člověk (ať již holka nebo kluk), na kterého se obrací lidé ve snaze zjistit informace o těch druhých, hezčích. Nejde ale o to, že by dotyčná osoba byla ošklivá, právě naopak, je krásná minimálně zevnitř (ale jen málokdo to vidí). Myslím, že takové označování je hnusné a jen nám sráží sebevědomí. No tak nejsme zrovna Miss světa, ale také máme city, víte? A neznamená to, že když nás zurážíte, tak vám celí zoufalí vlezeme do postele, na to zapomeňte!
Dobře, dobře, trochu jsem se rozvášnila, ale teď zpátky. Povídáme si přece o knížce a filmu, nestěžujeme si přece na názory světa, že?


Knížku jsem četla dvakrát a klidně bych si ji přečetla znovu. I když je fajn, neoblíbila jsem si ji natolik, že bych se bez ní neobešla ve své knihovničce. Je to taková celkem oddechovka, která se čte rychle a téměř sama. Jak jsem psala výše, donutila jsem se u ní uvažovat o zařazování lidí do škatulek podle vzhledu. Bylo by to samozřejmě snazší, jen se podívat a vidět, jak to je…ale copak si ti "méně šťastní" nezaslouží být také šťastní? Já vím, "šťastně až do smrti" neexistuje (aspoň já tvrdím tohle… jak jste uhodli, že jsem pesimista?), ale aspoň trochu toho blbého štěstí si přece zasloužíme, ne?
K filmu se moc vyjadřovat nebudu, i tady myslím, že kniha byla lepší. Dívat se na něj se dalo, škoda, že je jen s titulkama (aspoň já jiný nenašla), takhle jsem nestíhala úplně všechno, ale jelikož byl film trochu pomalejší v ději, tak to ani moc nevadilo (něco jako Ulice - zmeškáte pár dílů, ale stále jste v obraze). Nikdo mi nijak nevyrazil dech, prostě… celkem slušný film, no.

Myslíte, že je vhodné takhle dělit lidi? A pokud ano… napadá vás nějaké jiné označení?

Oficiální trailer:

Originální název: The DUFF

VB 2015, 101 min
Komedie

Režie: Ari Sandel
Hrají: Mae Whitman, Robbie Amell, Bella Thorne, Allison Janney, Ken Jeong, Skyler Samuels, Bianca A. Santos, Chris Wylde,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama