Červen 2018

KXF VAMPÝRSKÁ AKADEMIE

30. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: Vampýrská akademie

Autor: Richelle Mead

Nakladatelství: DominoAnotace: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.

MY TŘI CVOCI

28. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: My tři cvoci

Autor: Hana Bořkovcová

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Dětský román, jehož hrdiny jsou tři sourozenci, jimž se pro ztřeštěnou povahu přezdívá cvoci. Příběh, který průběžně mezi kapitolami vtipně komentuje nejstarší sestra, se rozvíjí ponejvíce ve školním a rodinném prostředí a jeho spojujícím tématem je, jak tato trojice svým důvtipem rozřeší případ ukradeného kola. Vyprávění, v němž se očima mladých hodnotí a bezděčně karikují zvyky a výchovné metody dospělých.

KRÁSKA MEZI MUŽI

25. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace: Nezávislá novinárka Lane, ktorá žiari vďaka svojej vášni k móde, hľadá pre časopis Cosmopolitan príbeh o hľadaní lásky na pracovisku a tajne sa dostáva do spoločnosti Finance Company.

SPLNĚNÁ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

24. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Splněná vánoční přání

Autor: Nora Roberts

Nakladatelství: HarlequinAnotace:
Vánoční dárek - Je krásná, srdečná a milá. A tak není divu, že se do ní šestiletá dvojčata Zeke a Zack zamilují na první pohled. A jelikož si k Vánocům kromě kol nepřejí nic jiného než mámu, přichází Neil jako na zavolanou. A co na to jejich táta? O to se postará Santa Claus....
Návrat domů - Po letech strávených na cestách se úspěšný novinář Jason Law vrací zpátky do Tichého údolí a zjišťuje, že doma je tam, kde zůstalo jeho srdce. A to si už před lety získala jeho dávná láska Faith.....

SHOPAHOLIK ZA HRANICEMI

20. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Shopaholik za hranicemi

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: BB/artAnotace: Rebecca se jakžtakž ustálila na rozbouřených vodách života: zaplatila dluhy, získala skvělou práci v televizi a zamilovala se do svého někdejšího nepřítele, finančníka Lukea. Toho však jeho kariéra zavede za oceán, až do New Yorku. Láska je ale mocná čarodějka, a tak ho v tom Rebecca na žádný pád nemíní nechat samotného. Netrvá dlouho, a je rozhodnuto - do Ameriky jede s ním.

BALTHAZAR

16. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Balthazar

Autor: Claudia Gray

Nakladatelství: EgmontAnotace: Balthazara pronásledují vzpomínky z prvních dnů, kdy se stal upírem. Strávil stovky let sám, bez spojenců, bez lásky. Když se vynoří ze své izolace na pomoc Skye Tierneyové, lidské dívce, která kdysi navštěvovala akademii Evernight, nemá tušení, jak nebezpečné to bude. Skyiny psychické síly upoutají pozornost Redgraveho, krutého pána upírů, který zavraždil Balthazarovu rodinu před čtyřmi stoletími. Poté, co se dozvěděl o Skye a jejích pozoruhodných vlivech krve na upíry, si plánuje využít ji pro své vlastní účely. Když společně bojují proti zlému upírovi, Balthazar si uvědomí, že jeho osamělý život by mu konečně mohla změnit Skye… stejně jako Redgarve si uvědomuje, že může zničit Balthazara jednou provždy tím, že si Skye přivlastní.

PALAČINKY

15. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Receptář

Dnešní recept bude rychlý, jednoduchý a zvládnou ho i vaše děti (testováno osobně - tedy ne na mých dětech, ale na jiných). A co že to bude?

Palačinky.


LESNÍ HNÍZDO

12. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Lesní hnízdo

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: Egmont


Anotace: Tajná sedma si vybudovala lesní hnízdo v koruně mohutného stromu. Někdo však jejich úkryt objevil a schoval se tam na útěku před bandou zlodějů.
Sedma se pouští do pátrání...

ITALSKÉ PRÁZDNINY

10. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace: Veselá dobrodružství začínají, když se půvabná Lizzie a její přátelé chystají na školní výlet do Itálie. Tam se Lizzie obrátí celý dosavadní život v pohádkový sen, když se zamiluje do italské pop-hvězdy Paola a on si ji splete se svou bývalou přítelkyní. Z mladičké a nezkušené Lizzie se stává mezinárodní hvězda pop music, která stojí před zásadním rozhodnutím: má vyměnit nový báječný život v záři reflektorů za staré dobré časy a osvědčené přátele?


Blíží se prázdniny, tak si dáme jeden cestovní film. A dnes s mou oblíbenou herečkou a zpěvačkou, Hilary Duff.

CHATA V JEZERNÍ KOTLINĚ

8. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Chata v Jezerní kotlině

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: OlympiaAnotace: Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.

HĽADANIE DOKONALEJ LÁSKY

4. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hľadanie dokonalej lásky

Autor: Jennifer Probst

Nakladatelství: IkarAnotace: Kennedy Ashová je jedna z trojice atraktívnych majiteliek zoznamovacej agentúry Kinnections sídliacej vo Verily neďaleko New Yorku a má na starosti marketing. V zabehanej práci jej chýbajú nové vzrušujúce podnety a ani v súkromnom živote to nie je nijaká sláva. Keď sa jej do cesty pripletie nový klient, letecký a kozmický inžinier Nathan Ellison Raymond Duncle, priam zajasá. Tomuto zanedbanému chlapovi v špinavom laboratórnom plášti, hrubých okuliaroch a s nemožnými spôsobmi chce nájsť dokonalú manželku. Najprv ho však treba pripraviť - naučiť ho správne konverzovať aj dbať o príťažlivý vzhľad. Kennedy postupne odhaľuje Natov skutočný charakter a pochopí, že po dlhom čase stretla človeka, ktorý jej skutočne rozumie. Rodiacej sa láske však bráni Kennedina profesionálna česť, záväzok nikdy sa nezapliesť s klientmi - ale dá sa srdcu rozkázať?

ČERNÁ DÍRA

1. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Černá díra

Autor: Yrsa Sigurdardóttir

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Na školním hřišti je po deseti letech vyzvednuta časová kapsle s představami tehdejších školáků o budoucnosti. Jedna ze zpráv však nese nenávistnou předpověď smrti několika lidí. Uvádí ale jen jejich iniciály. Je opravdu třeba brát vážně vzkaz třináctiletého teenagera?
Detektiv Huldar tuší, že vyšetřování banálního případu ze školy dostal na starost jen proto, aby ho drželo stranou od skutečné policejní práce. Jeho poslední případ ho připravil o profesionální kredit i post šéfa oddělení. Přesto bere nový úkol vážně a obrací se na dětskou psycholožku Freyju, aby prozkoumala, co za dítě mohlo tak výhružný dopis napsat. Navíc by se s Freyjou rád usmířil a sblížil. Na to ale pořád není vhodný čas, zvlášť když se oba znenadání ocitají uprostřed dalšího složitého případu.