CHATA V JEZERNÍ KOTLINĚ

8. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Chata v Jezerní kotlině

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: OlympiaAnotace: Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.Další z knížek od slavného Jaroslava Foglara, která nepopisuje události žádného oddílu ani klubu, ale jen přátelství dvou chlapců, které je vystavováno nejrůznějším zkouškám, mnohdy až životu nebezpečným.
I tentokrát nám autor vypráví svým osobitým lehkým stylem poutavý příběh, od kterého se nedá odtrhnout. Je dobrý, i když podle mě je slabší než jiné knížky. Zas tolik mě neoslovil, přestože je zajímavý a stále aktuální. Myšleno Ludvovo divoké přátelení s Filipem a razantní odmítání poslechu starších a moudřejších. No jo, dospívající mají vlastní hlavu...
Chata je jedna z mála foglarovek, které nevlastním v papírové podobě a ani o to nijak nestojím. Nepatří mezi mé oblíbené, prostě je takový průměr, který neurazí, ale ani mě moc nenadchl.
Myslím si, že by si ji měl přečíst každý, aby věděl, co je svět vůbec zač, jaké umí být přátelství, když se na něm napracuje… a jak opravdoví přátelé dokáží při vás stát v dobrém i ve zlém - a možná i probudit k životu. To je pravé přátelství.


Rok vydání: 2005
Počet stran: 170
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 megumi-sakamaki | E-mail | Web | 9. června 2018 v 19:51 | Reagovat

To vypadá zajímavě O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama