KXF VAMPÝRSKÁ AKADEMIE

30. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: Vampýrská akademie

Autor: Richelle Mead

Nakladatelství: DominoAnotace: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.

Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…


Myslím, že sérii Vampýrská akademie nemusím nijak zvlášť představovat, že? A co si vůbec myslím o jejím filmovém zpracování vzhledem ke knize?
Tak předně moje setkání s VA. Nejsem člověk, co by se po něčem vrhal klidně z paneláku po hlavě, jen avy měl nějakou věc jako první (zastávám heslo "Kdo si počká, ten se dočká"´. Ani nejsem závislák na upírech (však víte, já radši vlkodlaky a jiní metamorfyú. Ale když mi kamarádka ze sboru nabídla půjčení knížek, neodmáítla jsem.
Čtení mě už napoprvé chytlo natolik, že jsem si zalezla do klidu do ložnice a četla v kuse několik hodin. I dnes jsem schopná si lehnout s oťasem (ano, krom pátého dílu mám VA pouze elektronicky. Snad někdy…) a číst a číst… až do konce. A ještě dál.
Ovšem když jsem se dozvěděla o filmu, nijak jsem nejásala. Obsazení mě neoslovilo a vůbec celý film mě neohromil. Některé scény byly vážně směšné, až nechutné. Herecké výkony taky nijak zvlášť dobré. Prostě takový podprůměr. Jo, film se držel slušně knižní předlohy, což je bod k dobru, ale jinak… nic. Žádné pocity, žádné nadšení, žádné okouzlení.
Nemám pocit, že bych film musela vidět znovu, možná v hodně daleké budoucnosti, pokud vůbec. Ale knížku si s radostí přečtu zas.


Oficiální trailer:

Originální název: Vampire Academy

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min
Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

Režie: Mark Waters
Hrají: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovskij, Dominic Sherwood, Cameron Monaghan, Sami Gayle, Sarah Hyland,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama