LESNÍ HNÍZDO

12. června 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Lesní hnízdo

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: Egmont


Anotace: Tajná sedma si vybudovala lesní hnízdo v koruně mohutného stromu. Někdo však jejich úkryt objevil a schoval se tam na útěku před bandou zlodějů.
Sedma se pouští do pátrání...Znovu se setkáváme s Tajnou sedmou, dětským detektivním spolkem z pera vynikající anglické spisovatelky Enid Blytonové. Tentokrát si Sedma hledá jinou klubovnu. A nikdy by je nenapadlo, že i díky ní narazí na podivné dobrodružství.
Jedna ze tří knížek této série, které mám v papírové podobě. Lesní hnízdo je útlá knížečka, kterou čtenář přečte během chvilky. Jde poznat, že patří spíše mladším čtenářům, sami hlavní hrdinové se občas chovají jako… děti (já vím, ony to i děti jsou, ale ne tak vyspělí jako třeba ti ze Správné pětky). U některých pasáží jsem prostě nechápala, jak tohle vůbec můžou udělat, prostě nepřemýšlejí. A jindy jsem zase tajila dech, co bude dál. I když pro mě knížka už nebyla novinkou.


Příběh je jednoduchý, ale stále čtivý, tak jak to Enid umí. Už ani nevím, kolikrát jsem to četla, ale stále mě baví a ráda se k němu vracím. Možná by nevadilo příběh trochu rozepsat, prostě to ještě více rozvinout, ale jinak je to dobré.
Lesnímu hnízdu dávám palec nahoru a už teď se těším na naše opětovné setkání. Enid je prostě skvělá spisovatelka.


Originální název: Well Done Secret Seven
Série: Tajná sedma (3.)
Rok vydání: 1998
Počet stran: 94
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama