Červenec 2018

KxF: DEXTER

30. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

Název: Drasticky děsivý Dexter

Autor: Jeff Lindsay

Nakladatelství: BB/artAnotace: Je inteligentní, okouzlující a má skvělý smysl pro humor. Je to Dexter Morgan, všemi oblíbený sériový vrah. Coby forenzní expert u miamské policie ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Dexter se však řídí přísným etickým kodexem, který je jak jeho spásou, tak i celoživotním břemenem. Dexter, rozpolcený mezi nutkáním zabíjet a touhou po skutečném štěstí, žije v hlubokém konfliktu se světem i se sebou samým. V první řadě se dozvíme, že Dexter Morgan ve čtyřech letech osiřel a nese si s sebou traumatické tajemství. Byl adoptován policejním důstojníkem, který odhalil Dexterovy vražedné sklony a naučil syna ventilovat hrůznou touhu po lidské krvi konstruktivním způsobem - zabíjením odporných zločinců, kteří buď stojí nad zákonem, nebo se jim podařilo proklouznout spravedlnosti.

MUKA

28. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Muka

Autor: Lauren Kate

Nakladatelství: Knižní klubAnotace: Luce prožívá peklo na zemi. Trvalo dlouho, než našla svou pravou lásku, padlého anděla Daniela. Ten teď tvrdí, že ji musí opustit. Jeho úkolem je jít a bojovat proti Vyhnancům, nesmrtelným, kteří Luce usilují o život. Daniel ji ukryje ve škole na skalnatém kalifornském pobřeží. Jejími spolužáky jsou nezvykle nadaní studenti - Nefilim, potomci padlých andělů a lidí. A Daniel odchází hledat nesmrtelné… Luce se ve škole konečně dozví, co jsou ony záhadné stíny, které vídá od dětství, a jak může s jejich pomocí nahlédnout do minulých životů. Ale čím více se rozšiřují její znalosti, tím víc podezřívá Daniela, že jí neprozradil všechno. Něco skrývá, něco nebezpečného. A co když jí lhal o minulosti? Luce začne mít podezření, že ve skutečnosti je její osud jiný. Předurčeným vyvoleným nemusí být právě Daniel.

PŘÍŠERKY

25. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace:
Univerzita pro příšerky - Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit.
Příšerky s.r.o. - Monsters Incorporated je strašidelná továrna vedená Henrym J. Waternoosem a jedním z jejích hlavních strašidel je James P. Sullivan, jehož strašidelným asistentem a nejlepším přítelem a spolubydlícím je Mike Wazowski. Do tajemného světa příšer a strašidel, kde se elektrická energie získává z dětského (vyděšeného) křiku se nedopatřením dostane holčička Boo...

NASLOUCHAČ

24. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Naslouchač

Autor: Petra Stehlíková

Nakladatelství: HostAnotace: Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit.
V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.
Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.

NEVÍTANÉ DĚDICTVÍ

22. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nevítané dědictví

Autor: Emma Darcyová

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Když mladá volnomyšlenkářská Australanka přijde do Británie pátrat po svých předcích, může se jí stát leccos. Například, že potká upjatého anglického gentlemana. Zdálo by se, že nemůžou být dva odlišnější lidé… Jenže láska, jak známo, hory přenáší…

BÁJEČNÉ NAKUPOVÁNÍ V LAS VEGAS

20. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Báječné nakupování v Las Vegas

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: BB/ArtAnotace: Na záchranné výpravě Becky Brandonová (rozená Bloomwoodová) je na veliké záchranné výpravě! Hollywood pro ni byl plný překvapení a Becky nyní míří do Las Vegas, aby pomohla své rodině a přátelům. Je odhodlaná přijít na kloub tomu, proč její otec tak záhadně zmizel, chce pomoct kamarádce Suze a možná se i smířit s Aliciou Dlouhonohou bestií, ale kdo ví… Když Becky zjistí, jak naléhavě její přátelé a rodina potřebují pomoc, vypracuje úžasný a smělý plán! Dokáže si poradit, když ji ostatní tak zoufale potřebují?

TYGRŮV OSUD

16. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tygrův osud

Autor: Colleen Houcková

Nakladatelství: CooBooAnotace: Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar - ohnivý bič - a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…je?

BÁBOVKA Z MIKROVLNKY

15. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Receptář

Dnešní recept bude jednoduchý, rychlý a lahodný. Budete k tomu potřebovat málo a přece to úplně stačí.


Ingredience: 4 PL hladké mouky, 4 PL cukru moučky, 2 PL granka, ½ kl kypřícího prášku, 1 vejce, 3 PL oleje, 3 PL mléka

PĚTKA NA VANDRU

12. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pětka na vandru

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: EgmontAnotace: Soustromí, Smutná Voda, Čiperná Bára a Štefka všechno ví - tato čtyři hesla, náhodou vyslechnutá uprostřed noci v pustých blatech, promění nevinný vandr ve vzrušující odhalování velkého tajemství.

LEGENDA O MULAN

10. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace:
Mulan 1 - Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama.

ZÁHADA OHNIVÉHO OKA

8. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Záhada ohnivého oka

Autor: Robert Arthur

Nakladatelství: Mladé letáAnotace: Hľadajú ho, aby ho "očistili" a vrátili pravému majiteľovi. Ohnivé oko chce získať aj tajomný Ind, Trojbodkový, ktorý v ruke neustále zviera palicu s vystreľovacím mečom. Všetci usilovne zháňajú sadrové busty po celom Rocky Beach, lebo údajne v jednej z nich môže byť Ohnivé oko ukryté.

HLEDÁNÍ PODMANIVÉ KRÁSY

4. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hledání podmanivé krásy

Autor: Jennifer Probst

Nakladatelství: IkarAnotace: Gen MacKenziová má před sebou nejšťastnější den svého života, svou svatbu. Anebo se o tom alespoň snaží přesvědčit. Jak se vlastně stalo, že z jejího dokonalého snoubence, úspěšného lékaře a jejího šéfa, stal manipulativní sobec? Když Gen čeká v kostele na okamžik, než bude muset projít uličkou k oltáři, poslechne náhlý impuls a místo do manželství skočí z kostelního okna - přímo do náruče Wolfa, svého nejlepšího přítele. Od doby, co se zasnoubila, se s Wolfem odcizili, ale jejich společný útěk je sblíží rychleji, než by si pomysleli. Brzy si uvědomí, že jejich vztah přerůstá v něco víc. A potom už nebude cesty zpět… Gen i Wolfe si svého kamarádství cení nade vše a díky minulým traumatům vědí, že ztráta přítele by byla nenahraditelná. Jak ale odolat přitažlivosti, která je k sobě táhne velmi neplatonickým způsobem?

SMRTÍCÍ KALICH

1. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Smrtící kalich

Autor: J. D: Robb

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Je vražda kněze větším hříchem? Poručík Eva Dallasová řeší záhadný případ vražd církevních činitelů…
V Harlemu, kde je mnoho španělských usedlíků, rozkvétá katolická komunita. Shlukuje se kolem Kostela sv. Kryštofa, kde působí otec Miguel Flores. Všichni ho milují, on se o všechny oddaně stará, hlavně o děti. Tak proč během pohřebního obřadu náhle padne mrtev k zemi? Jiná církev, Věčného světla, má také vřelého kazatele, velkého šoumena, který dokáže přilákat davy lidí a vydělat mraky peněz. A přesto i on během svého obřadu zemře. Zaměřil se pachatel na církve? Byl jen jeden? Nebo jde o zcela něco jiného?