Červenec 2018

TYGRŮV OSUD

Pondělí v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tygrův osud

Autor: Colleen Houcková

Nakladatelství: CooBooAnotace: Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar - ohnivý bič - a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…je?

BÁBOVKA Z MIKROVLNKY

Neděle v 10:00 | Kit731 |  Receptář

Dnešní recept bude jednoduchý, rychlý a lahodný. Budete k tomu potřebovat málo a přece to úplně stačí.


Ingredience: 4 PL hladké mouky, 4 PL cukru moučky, 2 PL granka, ½ kl kypřícího prášku, 1 vejce, 3 PL oleje, 3 PL mléka

PĚTKA NA VANDRU

12. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pětka na vandru

Autor: Enid Blyton

Nakladatelství: EgmontAnotace: Soustromí, Smutná Voda, Čiperná Bára a Štefka všechno ví - tato čtyři hesla, náhodou vyslechnutá uprostřed noci v pustých blatech, promění nevinný vandr ve vzrušující odhalování velkého tajemství.

LEGENDA O MULAN

10. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Sledovačka

Anotace:
Mulan 1 - Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama.

ZÁHADA OHNIVÉHO OKA

8. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Záhada ohnivého oka

Autor: Robert Arthur

Nakladatelství: Mladé letáAnotace: Hľadajú ho, aby ho "očistili" a vrátili pravému majiteľovi. Ohnivé oko chce získať aj tajomný Ind, Trojbodkový, ktorý v ruke neustále zviera palicu s vystreľovacím mečom. Všetci usilovne zháňajú sadrové busty po celom Rocky Beach, lebo údajne v jednej z nich môže byť Ohnivé oko ukryté.

HLEDÁNÍ PODMANIVÉ KRÁSY

4. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hledání podmanivé krásy

Autor: Jennifer Probst

Nakladatelství: IkarAnotace: Gen MacKenziová má před sebou nejšťastnější den svého života, svou svatbu. Anebo se o tom alespoň snaží přesvědčit. Jak se vlastně stalo, že z jejího dokonalého snoubence, úspěšného lékaře a jejího šéfa, stal manipulativní sobec? Když Gen čeká v kostele na okamžik, než bude muset projít uličkou k oltáři, poslechne náhlý impuls a místo do manželství skočí z kostelního okna - přímo do náruče Wolfa, svého nejlepšího přítele. Od doby, co se zasnoubila, se s Wolfem odcizili, ale jejich společný útěk je sblíží rychleji, než by si pomysleli. Brzy si uvědomí, že jejich vztah přerůstá v něco víc. A potom už nebude cesty zpět… Gen i Wolfe si svého kamarádství cení nade vše a díky minulým traumatům vědí, že ztráta přítele by byla nenahraditelná. Jak ale odolat přitažlivosti, která je k sobě táhne velmi neplatonickým způsobem?

SMRTÍCÍ KALICH

1. července 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Smrtící kalich

Autor: J. D: Robb

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Je vražda kněze větším hříchem? Poručík Eva Dallasová řeší záhadný případ vražd církevních činitelů…
V Harlemu, kde je mnoho španělských usedlíků, rozkvétá katolická komunita. Shlukuje se kolem Kostela sv. Kryštofa, kde působí otec Miguel Flores. Všichni ho milují, on se o všechny oddaně stará, hlavně o děti. Tak proč během pohřebního obřadu náhle padne mrtev k zemi? Jiná církev, Věčného světla, má také vřelého kazatele, velkého šoumena, který dokáže přilákat davy lidí a vydělat mraky peněz. A přesto i on během svého obřadu zemře. Zaměřil se pachatel na církve? Byl jen jeden? Nebo jde o zcela něco jiného?