BOHYNĚ V DOMÁCNOSTI

20. srpna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Bohyně v domácnosti

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: BB artAnotace: Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta

bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska?


O mé lásce ke knihám Sophie Kinselly jsem se již několikrát zmiňovala, tak to není zapotřebí opakovat. I když - ano, miluji knížky od této autorky.
Bohyně v domácnosti patří mezi ty nejlepší, pokaždé se u ní směju a nemůžu z ní. Prostě Samantha je případ. Jako věřím, že v dnešní době je spousta lidí, kteří nemají čas na běžné věci, které se u nás učí už "od plenek", jako úklid, vaření a další běžné činnosti. Zvláště, když je člověk v jednom kole, pořád pracuje, většinu času tráví mimo domov, takže nemá příležitost své umění zdokonalovat. Což je škoda, protože občas si může člověk odreagovat u této činnosti. Ještě, že Samantha byla bohatá a měla kartu. A že nebydlela tak daleko od civilizace, takže služby byly po ruce. I když "příprava sendvičů" se může občas vymknout kontrole.


Ale opravdu se mi líbil vztah Sam a Nataniela, jak jí pomáhá zvládat ony zdánlivě těžké situace, jeho maminka s velkým srdcem. A vlastně i Samini noví zaměstnavatelé, i když ti jdou trochu výstřední. Ale ty "kancelářské krysy", ty mi fakt lezly krkem. Jako práce především? Copak oni nemají žádný život? Co to jsou vlastně za lidi, že mají jiné preference na úkor života? Vždyť člověk občas potřebuje odpočinek, prostě vypnout, ne?
Každopádně se mi knížka četla skvěle, bavila jsem se, ať jsem ji četla poprvé nebo pokolikáté už. A vím, že se k ní budu vracet i v budoucnosti, protože je prostě skvělá. A protože Nataniel <3


Originální název: The Undomestic Goddess
Rok vydání: 2007
Počet stran: 343
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama