SCARLET

16. srpna 2018 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Scarlet

Autor: Marissa Meyerová

Nakladatelství: EgmontAnotace: Osmnáctiletá Scarlet Benoitová je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jediným blízkým člověkem na světě.

Až do dne, kdy babičku unese jakýsi tajemný gang a Scarletin život se navždy změní. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, kterého Scarlet zná jen zběžně. Scarlet se nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, ze kterých čpí potíže na sto honů. Jenže Vlkovu pomoc potřebuje, pokud chce najít únosce své babičky. A to ještě netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly…


Přicházím s dalším dílem Měsíčních kronik, pokračováním Cinder (recenzi na ni si můžete přečíst tady). Tentokrát se hlavními hrdiny stává dívka v červeném a divoký nespoutaný lovec se jménem Vlk.
Knížka se mi podařila (jako jediná, doufejme, že se to zlepší) sehnat v našich nádražních Levných knihách v papírové formě. A i když jsem ji už četla předtím, nic mi nezabránilo si ji přečíst znovu. Nejen v rámci re-readingu, ale prostě proto, že je to skvělá knížka. Marissa umí napsat dobrou poutavou knížku a Scarlet toho není výjimkou.
I když se příběh trochu odkloňuje od nám známé linky v pohádce o Červené Karkulce, vůbec to nevadí, protože i tak je skvělý. A nechybí ani to, co miluji - propojení s postavami z předchozího dílu (a letmý pohled na postavu/y z následujících dílů), prostě perfektní.


Nedokážu říct, který díl byl lepší, zamilovala jsem si oba. Mám ráda hlavní protagonisty (teda ne Levanu a její přisluhovače, ale to snad chápete), jsou dokonalým párem a držím jim palce. Těším se i na další díly, které prozradí další a další informace, nejen o Scarlet a Vlkovi a Cinder a Kaiovi, ale i o následujících postavách, o celém tom společenství, prostě jsem si tento svět oblíbila.
Ani mi nevadí stoupající počet stran, znáte mě, je mi jedno, kolik má knížka stránek, hlavně, že je čtivá, o něčem a má vše, co by měla mít. A tomu Měsíční kroniky odpovídají. Jedna z nejlepších sérií, co znám <3


Originální název: Scarlett
Série: Měsíční kroniky (2.)
Rok vydání: 2013
Počet stran: 456
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama