ZÁHADA ŠEPKAJÚCEJ MÚMIE

8. července 2019 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Záhada šepkajúcej múmie

Autor: Robert Arthur

Nakladatelství: Mladé letáAnotace: Traja pátrači sú tentoraz postavení pred važny problém - musia vyriešiť prípad starej egyptskej mumie, ktorá nie je obyčajnou mumiou - ona totiž šepká. Ako sa im podarí vyriešiť prípad starého Ra-Orkona?Historie někdy ožívá úplně jiným způsobem, než bychom očekávali. Například staří bůžkové ožívají a mumie dokonce šeptají! Ale co by to byli Tři pátrači za spolek detektivů, kdyby se zalekli takové zvláštní situace. Ale jak si poradí s tímto zapeklitým případem?
Vracíme se zpátky k jednomu z nejstarších příběhů Tří, který patří jednoznačně mezi ty nejlepší. I když ten konec mi pokaždé přijde trochu přitažený za vlasy, jako by autor nevěděl nahonem, co vymyslet, a chtěl mít knížku dopsanou. Ale i přesto Mumii a její tajuplný příběh miluji (fajn, fascinuje mě starověký Egypt. Teda nechtěla bych tam žít, ale tohle číst můžu stále. A koukat na film Mumie. Chápe mě někdo? A je na tom stejně?).


Od našeho prvního setkání s Šeptající mumií uběhlo už spoustu let, avšak za tu řádku let jsme se setkali už nesčetněkrát. Nepočítám to, ale minimálně pětkrát jsem si knížku určitě přečetla. A věřím, že minimálně tolikrát ji ještě přečtu. Nevím, pokaždé když ji čtu, mě baví znovu a znovu, stále a opakovaně, žádná ponorka tam není. Strašně ráda bych si přidala i tuto knížku do své papírové sbírky, fakt ty první příběhy jsou se mnou od začátku a prostě je miluji!
Opět obdivuji brilantní detektivní schopnosti Jupitera, Boba a Petera, vždyť tohle by nenapadlo ani mě! A kdyby napadlo, nenašla bych spojitost, no, nebyl by ze mě dobrý detektiv (a to jsme si na ně jako malí hráli, vzpomínáte, lidi?)
Trochu slabší nadšení mám pro obálky, nepodařilo se mi najít ani jednu, kterou bych fakt nemohla spustit z očí. Místo toho vám tady ukážu aspoň ilustraci z knížky, které jsou prostě boží!
Kromě toho trochu uspěchaného konce mi na knížce vadil už jen "předek Ra-Orkona", jak to furt opakoval, měl svou hlavu, to mi lezlo na nervy. Jako jo, když vám někdo něco vtluče do hlavy, stojíte si za tím, ale tady stačí použít selský rozum, zvláště, když jsou některé důkazy tak jasné, ne?


Originální název: The Mystery of the Whispering Mummy
Série: Traja pátrači (3.)
Rok vydání: 2000
Počet stran: 110
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enthu | Web | 8. července 2019 v 15:58 | Reagovat

Taky mě fascinuje starověký Egypt. Si pamatuji, že jsem o něm měla i pár encyklopedií. Takže tě naprosto chápu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama